Spotkanie w temacie promocji miasta. Tłumów nie było

  • 01.06.2017, 09:25 (aktualizacja 28.09.2017, 13:48)
  • admin 24
Spotkanie w temacie promocji miasta. Tłumów nie było
Miasto chce znaleźć dla siebie nową formę promocji. W Kościerzynie pojawić się mają niewielkie figurki, a ich zadaniem ma być podnoszenie atrakcyjności turystycznej miasta. Pojawił się jednak problem: jakie postacie najlepiej sprawdzą się w roli kościerskich ambasadorów? Urząd zapytał o zdanie mieszkańców i zorganizował otwarte spotkanie w tej sprawie.

Oto propozycja magistratu: stolemy, a więc legendarne kaszubskie olbrzymy. Takie figurki miałyby tworzyć nowy, niekonwencjonalny produkt turystyczny o trochę żartobliwym charakterze. Każda figurka będzie posiadała swój indywidualny charakter oraz atrybut związany z miejscem, przy którym będzie zamontowana. Tak widzi to burmistrz Michał Majewski oraz Wydział Rozwoju i Promocji.

Otwarte spotkanie nie spotkało się jednak z zainteresowaniem mieszkańców. Na sali obecnych było kilka osób. Dla Tomasza Radziewicza, który zaprojektował figurki stolemów, a wcześniej pomnik Remusa stojący na kościerskim rynku, to jednoznaczny sygnał, że mieszkańcy nie sprzeciwiają się takiej formie promocji miasta, a cały problem został zwyczajnie „rozdmuchany”. Innego zdania była radna Katarzyna Knopik, która twierdzi, że powodem braku odzewu było ograniczenie tematu spotkania tylko do stolemów, bez wzmianki o innych propozycjach. Zdaniem radnej lepiej sprawdziliby się bohaterowie "Życia i przygód Remusa" lub niedźwiadek.

Po kontrze części radnych względem stolemów burmistrz zadecydował o przeprowadzeniu konsultacji społecznych, które trwały od 12 do 25 maja. Zadane mieszkańcom pytanie brzmiało: „Czy chce Pan/i, aby w kościerskiej przestrzeni publicznej umieszczono sieć figurek Stolemów?”. Zgłoszeń na „tak” był 38, 2 były przeciwne, a jedna osoba nie umiała zająć stanowiska. Po terminie zakończenia konsultacji wpłynęło jeszcze jedno zgłoszenie „za”.

Katarzyna Knopik twierdzi, że wartość konsultacji przeprowadzonej w takiej formie jest zerowa, bo był to raczej plebiscyt poparcia dla pomysłu burmistrza.

Pytanie o to, kto powinien stać się turystycznym symbolem miasta zadaliśmy naszym Czytelnikom na stronie koscierzyna24.info. Na dzień 31 maja 55% zagłosowało na Remusa, 24% na niedźwiadka, 17% było za stolemami, a 4% głosujących widziałoby w roli promotorów Kościerzyny inne postacie.

Co dalej z pomysłem stworzenia sieci figurek w Kościerzynie? Decyzja jeszcze nie zapadła. Ostatecznie należy ona do burmistrza, który może podjąć ją autonomicznie lub zasięgnąć opinii Rady Miasta.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Karol I
Karol I 01.06.2017, 23:48
"Współczuję" radnej Knopik , kolejna sesja absolutoryjna mimo jej tytanicznej pracy na "NIE" okazała się klapą. Może utrącenie STOLEMA osłodzi gorycz.
z kodu
z kodu 02.06.2017, 19:26
Kasia co ty tak się ciągle czepiasz złość piękności szkodzi.posłuchaj innych co mają do powiedzenia.
personel
personel 01.06.2017, 22:37
zróbcie coś przydatnego dla mieszkańców np.zadaszenia na przystankach tak jak przy szpitalu.a figurki sobie darujcie.
p
p 01.06.2017, 15:31
Po co nam mieszkańcom takie okropne figurki, tylko zeszpecą nasze ładne miasto , może za to więcej kwiatów , jak mają inne kurorty.
pytająca
pytająca 01.06.2017, 22:13
czy te figurki to pierwsza potrzeba miasta. kwiaty to rozumiem miło popatrzeć.
Gryf
Gryf 01.06.2017, 19:13
Nasze miasto nie jest kurortem, ani uzdrowiskiem ;0) a figurki mi się widzą, Fajny sposób na pozytywną promocję, już teraz słyszę o tym projekcie sporo pozytywnych głosów
koscierzanka
koscierzanka 01.06.2017, 21:51

Najlepszą promocją miasta będzie jak postawicie poczekalnie PKS dla podróżnych to będzie służyć ludziom.A figurki to sobie narysujcie w domu.
Pat
Pat 01.06.2017, 12:26
Fajny pomysł. Taki na czasie. Remus niech na rynku siedzi, a Stolemy niech zajmą się promocją. Można to ciekawie wykorzystać, tylko potrzebna jest kreatywność.
Lilka
Lilka 01.06.2017, 10:08
Pomysł jest ciekawy. Fajnie by było jak by wypalił. Można go wykorzystać na wiele sposobów. Pamiątki właśnie czy szlaki zwiedzania interesujących miejsc.
mieszkanka
mieszkanka 01.06.2017, 09:46
Uważam,że różnorodne figurki w różnych rozmiarach powinny być w sprzedaży dla turystów.Sama je kupuję będąc w różnych miastach- większe nadają się do ogrodów a mniejsze do dekoracji wnętrza

Pozostałe