Rada Miasta nagrodziła sportowców i działaczy kultury

  • 01.06.2017, 13:53 (aktualizacja 05.06.2017, 11:15)
  • admin 24
Rada Miasta nagrodziła sportowców i działaczy kultury
Kościerska Rada Miasta przyznała nagrody twórcom kultury i sportowcom. Wyróżnienia zostały wręczone podczas sesji 31 maja.

Wybitnymi osiągnięciami mogą poszczycić się laureaci nagród , które wręczali przewodnicząca Rady Miasta Teresa Preis, burmistrz Michał Majewski oraz przewodniczący przyznających wyróżnienia kapituł: radna Karina Młodzianowska i asystent burmistrza Jacek Konkol.

W kategorii działaczy kultury wpłynęło 6 wniosków. Kapituła postanowiła przyznać trzy nagrody dla osób, które nie tylko przyczyniają się do tworzenia kulturalnego życia w mieście, ale też promują Kościerzynę w Polsce i zagranicą. Każdy członek kapituły (w składzie: radni: Karina Młodzianowska, Karolina Chmielewska, Dawid Jereczek oraz dyrektor Muzeum Ziemi Kościerskiej Krzysztof Jażdżewski) przyznawał kandydatom od 0 do 10 punktów. Po ich zsumowaniu wyłoniono zwycięzców.

Karina Młodzianowska – radna Rady Miasta: Zespół Rytm, który zdobył najwięcej punktów – 39, Szymon Sutor – wybitny kompozytor, 38 punktów i pani Aniela Stolc – przewodnicząca Rady Seniorów – 34 punkty.

Zespół Tańca Nowoczesnego RYTM pod kierownictwem Joanny Szwed niejednokrotnie udowadniał, że należy do tanecznej elity. Teraz grupa przygotowuje się do występu w Mistrzostwach Europy i Świata, a podczas sesji tancerze dali krótki pokaz swoich umiejętności.

Szymon Sutor – absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku to wyjątkowo utalentowany i wielokrotnie nagradzany kompozytor, dyrygent oraz aranżer. W maju wziął udział w III Koncercie najlepszych dyplomantów gdańskiej Akademii Muzycznej, a niedawno zagrał na festiwalu w Sopocie. Wkrótce muzykę Szymona Sutora będziemy mogli ponownie usłyszeć w Kościerzynie.

Szymon Sutror – kompozytor, dyrygent: Akurat przygotowuję się do koncertu, który będzie miał miejsce w Kościerzynie, co mnie bardzo cieszy. 17 czerwca w Kościele Świętej Trójcy będzie wystawiony mój utwór, który napisałem już kilka lat temu, ku czci Matki Boskiej Kościerskiej. Bardzo serdecznie Państwa zapraszam 0 19.00 17 czerwca. Będzie można usłyszeć orkiestrę symfoniczną, chór mieszany, solistów, trio jazzowe i to wszystko właśnie pod moją batutą. Więc mam nadzieję, że do zobaczenia.

Przewodnicząca Rady Seniorów Aniela Stolc uhonorowana została za aktywizację środowiska seniorów i nie tylko. Rada organizuje wiele wydarzeń kulturalnych, które adresowane są do wszystkich mieszkańców oraz odwiedzających nasze miasto turystów.

Laureatów nagród sportowych kapituła wybierała spośród 14 kandydatów. Może przyznać maksymalnie 6 nagród i tak też stało się w tym roku. Punkty przyznawali: Jacek Konkol, radni: Krzysztof Jażdżewski i Tomasz Dargacz oraz dyrektor KOSiR Szymon Słomiński.

Jacek Konkol – asystent burmistrza: Ja się bardzo cieszę, że w gronie laureatów mamy trzech juniorów. Mam nadzieję, że będzie dla nich ta nagroda motywacją do działania, do dalszej pracy i w wieku seniora będą też osiągali podobne, a być może nawet lepsze wyniki sportowe na arenie zarówno międzynarodowej, jak i na arenie krajowej.

Nagrody zdobyli: Wojciech Pobłocki – trener Kościerskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Remus, biegowa Mistrzyni Polski Weronika Lizakowska, bramkarka superligowego UKS PCM Dominika Brzezińska-Recław, wielokrotny zdobywca złota w pływaniu w płetwach Marcin Łukowicz, drużynowy Wicemistrz Polski w Łucznictwie Osób Niepełnosprawnych Leszek Słomiński oraz Mistrzyni Polski w kickboxingu Wiktoria Kolczyk.

Pula nagród w obu kategoriach wynosiła 8 tysięcy złotych.

 

Nagrody dla ttwórców i działaczy kultury otrzymali:
Zespół Tańca Nowoczesnego RYTM
Szymon Sutor
Aniela Stolc

Nagrody dla sportowców i działaczy sportowych otrzymali:
Wojciech Pobłocki
Dominika Brzezińska-Recław
Weronika Lizakowska
Marcin Łukowicz
Wiktoria Kolczyk
Leszek Słomiński

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Karol
Karol 01.06.2017, 22:45
"Wybitny kompozytor..." i przeczące kiwanie głową. Nie rozumiem.

Pozostałe