Muzeum we Wdzydzach zaprasza na otwarcie wystawy stałej dla dzieci "Muzeum do zabawy?

  • 02.06.2017, 13:59 (aktualizacja 22.06.2017, 13:05)
  • Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny im. T. i I. Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich
Muzeum we Wdzydzach zaprasza na otwarcie wystawy stałej dla dzieci "Muzeum…
Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego oraz dr Katarzyna Kulikowska dyrektor Muzeum - Kaszubskiego Parku Etnograficznego im. T. i I. Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich zapraszają na otwarcie wystawy stałej dla dzieci Muzeum do zabawy?, które odbędzie się 7 czerwca 2017 roku, o godz. 10.00 w chałupie z Osieka znajdującej się na terenie Muzeum we Wdzydzach.

Co to jest muzeum etnograficzne?
Skąd pochodzi nazwa skansen?
Jak i dlaczego powstają kolekcje muzealne?
Na te i wiele innych pytań staramy się odpowiedzieć na wystawie Muzeum do zabawy?

Wystawa została urządzona w przeniesionym do muzeum budynku z Osieka i jest skierowana do dzieci oraz ich opiekunów. Zarówno przekaz, jak i forma prezentacji mają na celu zaciekawić i twórczo zaangażować najmłodszych odbiorców. Chcemy w atrakcyjny, przystępny i nowoczesny sposób zwrócić ich uwagę na historię powstania Kaszubskiego Parku Etnograficznego, przedstawić ogólną ideę, która przyświecała tworzeniu pierwszych muzeów na wolnym powietrzu, umożliwić zrozumienie istoty powstawania kolekcji i pracy etnologów, antropologów oraz etnografów a także sprawić, by dziecięca publiczność muzealna mogła czerpać wiedzę poprzez aktywną zabawę.

Elementem towarzyszącym wystawie jest publikacja Małe światy – dzięki niej będzie można zabrać kawałek muzeum do domu. Treść książki jest ściśle powiązana ze scenariuszem ekspozycji. Kolorowe, ciekawe graficznie i niekiedy dowcipne ilustracje opracowane m. in. w oparciu o materiały archiwalne M-KPE obrazują historię oraz charakter pracy muzeum skansenowskiego. Chcemy pokazać, że każdy z nas może być badaczem – etnologiem, antropologiem, muzealnikiem, że tworzenie własnych, autorskich kolekcji może być świetną, rozwijającą zabawą, a kolekcjonowanie (przedmiotów, opowieści, historii) – początkiem wielkiej, życiowej przygody.

Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny im. T. i I. Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe