Lubań. Agro Targi i jubileusz doradztwa rolniczego

  • 05.06.2017, 13:29 (aktualizacja 22.06.2017, 13:04)
  • admin 24
Lubań. Agro Targi i jubileusz doradztwa rolniczego
W Lubaniu odbyły się XXVI Pomorskie Agro Targi. Była to okazja do świętowania jubileuszu 60 lat Doradztwa Rolniczego na Pomorzu.

Targi w Lubaniu zawsze przyciągają tłumy nie tylko rolników, ale też ogrodników, działkowców i po prostu miłośników dobrej zabawy. W tym roku frekwencja, zarówno po stronie wystawców, jak i zwiedzających była wyjątkowa.

Targi tradycyjnie trwały dwa dni. W niedzielę odbyły się oficjalne obchody 60 lat Doradztwa Rolniczego na Pomorzu. Uroczystości rozpoczęły się mszą w lubańskim kościele, sprawowaną w intencji rolników, pracowników instytucji obsługujących rolnictwo i doradców.

Po mszy przed siedzibą ośrodka odsłonięto pamiątkowy obelisk upamiętniający 60-lecie działalności PODR. Dalsze uroczystości odbywały się na scenie targowej. Tu dyrektor Andrzej Dolny przywitał gości, podkreślając, że ten rok jest dla ośrodka wyjątkowy. W Lubaniu rolnicy mogą zapoznać się z nowościami w rolnictwie, zobaczyć profesjonalny sprzęt, który znaleźć się może w ich gospodarstwach, czy zawrzeć intratne kontrakty handlowe. Rolnicy mogli też skorzystać z porad pracowników Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. „Ziarno, które tutaj kiełkuje przyniesie w przyszłości wysokie plony” - podkreślał dyrektor. O wielkiej wadze pracy rolników mówił też senator Waldemar Bonkowski.

Tradycją targów jest rozstrzygnięcie konkursów na Najładniejsze Stoisko Wystawiennicze i HIT Targów. Wręczono również nagrody dla właścicieli Bezpiecznych Gospodarstw Rolnych oraz wyróżniono Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały konkursowe potrawy z ryżu.

Nieodłącznym elementem Pomorskich Agro Targów jest Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Najlepsze okazy zostały wyróżnione tytułami czempiona i wice czempiona.

Niedzielną zabawę zakończył koncert zespołu Weekend.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Majewski i Czucha
Majewski i Czucha 26.06.2017, 06:55
"...sporo rzeczy nie dopilnował, ale powoli wszystko wraca do takiego działania jakie powinno być." To przecież wspaniali, dobrzy, uczciwi i prawi ludzie, maja jeden cel, Miasto, wspólne zaplecze, więc PO co była ta zmiana?
Aleksander
Aleksander 25.06.2017, 20:07
odszedł i od razu targi są bardziej dopracowane. Słyszałem też wiele opinii pracowników o tym, że pracuje się dużo spokojniej.
Aleksander
Aleksander 26.06.2017, 21:25
miał za duże parcie na szkło. Chciał robić karierę polityczną. Dlatego tak bardzo zaniedbał Lubań. Niestety i jedno i drugie mu nie wyszło. W mieście też robi tylko pod górkę i nie ma własnych inicjatyw poza tym, ze wszystkie dobre pomysły wetuje.
Aleksander
Aleksander 25.06.2017, 20:24
sporo rzeczy nie dopilnował, ale powoli wszystko wraca do takiego działania jakie powinno być. Najważniejsze, że pracownicy i petenci są zadowoleni z takiej zmiany na lepsze.
Najgorsze
Najgorsze 26.06.2017, 16:48
że Aleksander tak potraktował pracowników i przeniósł ich z 3 miasta do Lubania, nie patrzał na nic. Miał plan i za wszelką cenę chciał go wykonać, chociaż po "trupach" Tak się nie godzi. Na szczęście teraz dyrektor jest lepszy. Bardziej otwarty na rozmowy, na pracowników i na klientów.

Pozostałe