Kilkaset osób biegało we Wdzydzach

  • 13.06.2017, 11:41 (aktualizacja 22.06.2017, 13:03)
  • admin 24
Kilkaset osób biegało we Wdzydzach
"Cudem nie jest to, że skończyłem. Cudem jest to, że miałem odwagę zacząć" - pod takim hasłem odbył się I Festiwal Biegów Polski Północnej we Wdzydzach. Trzydniowa impreza to kolejny dowód na to, że Kaszuby to świetne miejsce do uprawiania tej niesamowicie popularnej formy sportu.

Mówi się, że bieganie to najprostsza forma ruchu, bo jedyne, czego potrzeba to chęci i trasa. Uczestnikom wdzydzkiego festiwalu chęci nie brakowało, a kaszubskie trasy są dla nich wymarzone.

Bieg, który jest już marką Województwa Pomorskiego to Półmaraton Stolema, który już po raz piąty wystartował w niedzielę o 9.00 i zgromadził 400 zawodników.

Biegać mogli nie tylko dorośli. Tuż obok „dużego startu” ścigali się najmłodsi w ramach imprezy „Małe Kaszuby Biegają”. Odbył się też rajd rowerowy. Największym wyzwaniem było pokonanie wszystkich 5 dystansów o łącznej długości 52,6 km.

Uczestnicy, którzy ukończyli wszystkie biegi otrzymali tytuły Hard Runnera, czyli Kaszubskiego Super Stolema. Sztuka ta udała się 69 osobom.

Organizatorami I Festiwalu Biegów Polski Północnej byli: Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej oraz świętująca jubileusz 25-lecia gmina Kościerzyna.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe