Będzie nowa droga z Wielkiego Klincza do Wielkiego Podlesia

  • 20.06.2017, 09:28 (aktualizacja 22.06.2017, 13:02)
  • admin 24
Będzie nowa droga z Wielkiego Klincza  do Wielkiego Podlesia Urząd Gminy Kościerzyna
Powstaje droga Wielki Klincz-Wielki Podleś.  Obecnie trwają prace polegające na budowie chodników i sieci kanalizacji deszczowej.

W październiku 3,5 kilometrowa trasę z Wielkiego Klincza do Wielkiego Podlesia będzie można pokonać bezpieczniej i w bardziej komfortowych warunkach – przekonuje wicewójt Grzegorz Świtała.

Grzegorz Świtała - zastępca wójta gminy Kościerzyna: Ten remont przewiduje wymianę nawierzchni na całej długości. Ponadto wymianę chodników i zwiększenie bezpieczeństwa poprzez zamontowanie pasów zieleni przy chodnikach. Tego się pewnie nasi mieszkańcy w Wielkim Klinczu nie spodziewają, ale tak to będzie wyglądało.

Jednak zanim będzie lepiej, trzeba przetrwać czas remontu. Ma on potrwać do połowy października. Pracami zajmuje się wyłoniona w toku przetargu firma ze Starogardu Gdańskiego. Gruntowny remont drogi zawsze łączy się z utrudnieniami, zwłaszcza, że od budynku OSP do stawów w parku budowana jest instalacja deszczowa.

Grzegorz Świtała: Takie, niestety, utrudnienia muszą wystąpić i za to bardzo przepraszamy. Ale miejmy nadzieję, że to, co będzie efektem ostatecznym, czyli już wyremontowana droga będzie ładniejsza, przyjemniejsza i będzie lepiej dla użytkowników, czyli mieszkańców tych dwóch miejscowości oraz innych.

Przebudowa drogi gminnej została dofinansowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na poziomie 63 procent. Całkowity koszt tego zadania to 2,1 miliona złotych.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ewa
Ewa 23.06.2017, 18:29
Żeby je chociaż gdzieś odłożyli, by móc wsadzić je w inne miejsce... To trzeba było koparką wykopać i zniszczyć...
Ewa
Ewa 23.06.2017, 18:25
Szkoda że pracownicy mają gdzieś przydomowe ogródki i bez zastanowienia usuwają wsadzone przez właścicieli posesji drzewka :(
Majewski i Czucha
Majewski i Czucha 21.06.2017, 06:55
wg mojej wiedzy NIC SIĘ NIE DOŁOŻYLI
ta droga
ta droga 21.06.2017, 06:54
jest naprawdę bardzo potrzebna. Dobrze, że powstanie.
mieszkaniec
mieszkaniec 20.06.2017, 16:40
Nareszcie coś robią z tą drogą . Jeszcze Dębogóry !

Pozostałe