PRZEDSZKOLAKI ŚWIĘTOWAŁY DOŻYNKI

  • 06.10.2015, 13:32 (aktualizacja 21.10.2015, 14:12)
  • admin24
PRZEDSZKOLAKI ŚWIĘTOWAŁY DOŻYNKI
Trwa czas dożynek, czyli podziękowań za zbiory. Okazuje się, że świętują nie tylko rolnicy. Wyjątkowy piknik z dożynkowymi tradycjami odbył się w miniony piątek w kościerskim Przedszkolu nr 7.

Takie spotkanie odbyło się w Przedszkolu Samorządowym po raz pierwszy. Biorąc udział w dożynkach maluchy miały nauczyć się szacunku dla pracy rolników. Przy ulicy Szkolnej pojawiły się też rodziny przedszkolaków.

Wiesława Radelska – kierownik Przedszkola Samorządowego nr 7: W tym roku postanowiliśmy zorganizować inny rodzaj imprezy, takiej imprezy integracyjnej dla rodziców, gdzie mogą uczestniczyć i dzieci i rodzice. I grono pedagogiczne wpadło na pomysł żeby zorganizować tak zwane Święto Plonów.

Podobnie, jak podczas oficjalnych uroczystości dożynkowych, świętowanie rozpoczęło się od korowodu, na którego czele niesiony był dożynkowy wieniec i świąteczny bochen chleba. Dzieci przemaszerowały na przedszkolny ogród, gdzie czekali na nie wychowawcy i rodzice. Dla wszystkich przygotowano atrakcje, a na dobry początek zabawy odtańczony został wspólny taniec.

W różnych punktach czekały na przedszkolaków zadania, na przykład test smaku. Maluchy z zakrytymi oczami rozpoznawały produkty spożywcze.

Wiesława Radelska: Chciałybyśmy żeby to było takie spotkanie integracyjne. Więc będą zabawy, zawody. A także, żeby był tutaj element naukowy, panie przygotowały różne stanowiska, na przykład stanowisko badawcze, gdzie będą mogły dzieci z rodzicami przetrzeć ziarna zbóż, porównać, te zboża. Tak zwane „od ziarenka do bochenka".

Nie zabrakło też zawodów sportowych, w których udział brali zarówno dorośli, jak i dzieci, a także okazji do wykazania się zdolnościami plastycznymi. Dla wszystkich przygotowano też zdrowy poczęstunek, między innymi grillowane warzywa i owoce. Podkreślmy, że w przygotowanie i organizację pikniku włączyli się rodzice przedszkolaków.

 

admin24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe