Kościerzyna. Ukradł butle gazowe o wartości 4,5 tys. zł

  • 23.06.2017, 14:30 (aktualizacja 03.07.2017, 10:35)
  • KPP w Kościerzynie
Kościerzyna. Ukradł butle gazowe o wartości 4,5 tys. zł
Kościerscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który pięciokrotnie włamywał się do pomieszczeń punktów handlowych. 30-latek usłyszy zarzuty popełnienia przestępstwa. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

30-latek podejrzewany o związek z włamaniami na terenie gmin Nowa Karczma, Liniewo i Stara Kiszewa został zatrzymany wczoraj przez kościerskich policjantów. W kwietniu i maju br. funkcjonariusze naszej jednostki otrzymywali zgłoszenia o włamaniach do punktów handlowych tj. wymiany butli gazowych. Sprawca pięciokrotnie, za każdym razem przecinał kłódkę od metalowego kosza, zabezpieczające butle gazowe, a następnie ze środka, kradł 11-kilogramowe butle gazowe o łącznej wartości 4,5 tys. zł.

Na miejscu każdego zdarzenia intensywnie pracowali kryminalni i technik kryminalistyki, który wykonał dokumentację fotograficzną oraz zbierał ślady, mające pomóc w zatrzymaniu sprawcy. Praca funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania 30-latka, mieszkańca powiatu kościerskiego. Śledczy dziś przedstawią zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP w Kościerzynie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe