Kościerzyna. V Gala Champion's Fight Night

  • 27.06.2017, 12:14 (aktualizacja 03.07.2017, 10:34)
  • admin 24
Kościerzyna. V Gala Champion's Fight Night KOSiR
W sobotę 24 czerwca odbyła się V Gala Champion's Fight Night. Kościerzyna stała się ringiem dla zawodników z całej Polski, a także zza Odry. Wydarzenie przybrało bowiem formę pojedynku Polska-Niemcy.

Zgromadzeni w Sokolni miłośnicy sportów walki mogli podziwiać 11 starć. Organizatorem Fight Night była kościerska sekcja Szkoły Sztuk Walki Champion działająca przy ul. Strzeleckiej 1. Prowadzi ją Bogdan Bliźniak – były komandos i zdobywca tytułu Mistrza Polski Pododdziałów Antyterrorystycznych.

W polskim narożniku zaprezentowali się nie tylko kościerscy zawodnicy, ale również fighterzy z Gdańska i Rumii oraz Torunia. Zanim jednak rozpoczęły się walki na ringu pojawili się „Mali Samurajowie”, czyli reprezentanci dziecięcych grup Champion's z Kościerzyny i Gdańska. Juniorzy pilnie ćwiczą pod okiem Kamili Bałandy – Mistrzyni Polski, Europy i Świata w kickboxingu.

Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają po 45 minut. Szkoleniem najmłodszych w Gdańsku zajmuje się również Olimpia Podolska z Kościerzyny. Do studenta Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, która ma na swoim koncie wiele sukcesów, między innymi Mistrzostwa Polski oraz medale Pucharu Europy i Świata. Jest również sędzią Polskiego Związku Lekkoatletyki oraz wychowanką KS Champion.

Po pokazie umiejętności najmłodszych przyszedł czas na walki. Odbyło się osiem pojedynków polsko-niemieckich. Zwycięsko wyszła z nich reprezentacja biało-czerwonych, pokonując gości 5:3.

Odbyły się też walki pozameczowe. Wiktoria Kolczyk z Kościerzyny pokonała reprezentantkę klubu Agoga Lębork, Weronikę Zając. Marcin Grabowski z Championa Gdańsk doznał porażki przed czasem z pojedynku z Alanem Jachimskim z klubu Sako. W drugiej walce wieczoru zmierzyli się Patryk Kamiński z Champion Gdańsk oraz Mateusz Gola z Wiśniewski Team. Tryumf odniósł podopieczny Bogdana Bliźniaka.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

witek
witek 27.06.2017, 18:38
A w jakiej dyscyplinie sportu odbyły się te zawody? Dużo tu opisów typu: ring, szkoła sztuk walki, fighterzy, walki, itp. Ale nie ma informacji w jakiej dyscyplinie, co to za "sztuka walki" zgromadziła te kilkadziesiąt osób w Sokolni?
Ewa
Ewa 30.06.2017, 19:36
Kickboxing proszę Pana ;-)
Majewski i Czucha
Majewski i Czucha 27.06.2017, 16:51
Wspólnie, razem, "Zanim jednak rozpoczęły się walki na ringu pojawili się..." dla nas, dobrzy i uczciwi ludzie, maja, jeden cel, Miasto, tylko PO co była ta zmiana?

Pozostałe