Skutki czwartkowej burzy

  • 30.06.2017, 12:35 (aktualizacja 04.07.2017, 11:56)
  • admin 24
Skutki czwartkowej burzy
Czwartkowa ulewa przysporzyła sporo pracy kościerskim strażakom. Wielokrotnie interweniowali zarówno druhowie zawodowi, jak i ochotnicy.

Mariusz Burandt – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie: Nasi strażacy i strażacy z OSP powiatu kościerskiego interweniowali 24 razy. W tym było 18 interwencji do powalonych drzew, dwa drzewa spadły na samochody osobowe, uszkadzając je, jedna plama oleju, dwa pompowania, zalane piwnice. Jeden zerwany dach w miejscowości Stara Kiszewa.

W samej Kościerzynie drzewo spadło na samochód osobowy na Osiedlu 1000-lecia. Zdjęcia otrzymaliśmy od naszych Czytelników. Na ul. Przemysłowej drzewo przewróciło się na linię energetyczną. W obu przypadkach interweniowali kościerscy strażacy. Zdecydowanie więcej zdarzeń miało miejsce w okolicznych wsiach, gdzie pomocy trzeba było udzielić również zwierzętom. W miejscowości Wysin trzy psy wpadły do zbiornika przeciwpożarowego, strażakom udało się je uratować.

Podsumowując: niebezpiecznych zdarzeń było sporo. Na szczęście w ich wyniku nikt nie ucierpiał. W najbliższym czasie prognozy nie przewidują równie intensywnych burz. Weekend ma być jednak pochmurny i deszczowy.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe