Sąsiedzki piknik u burmistrza

  • 03.07.2017, 12:51 (aktualizacja 04.07.2017, 11:55)
  • Krzysztof Wencki
Sąsiedzki piknik u burmistrza
Michał Majewski zaprosił mieszkańców Plebanki na sąsiedzki piknik. Spotkanie odbyło się w ogrodzie burmistrza, nie zabrakło ogniska, kiełbasek i muzyki na żywo. Odbył się też festiwal kolorów.

Sąsiedzkie pikniki to sprawdzony sposób na integrację. Nierzadko jest tak, że ludzie mieszkający obok siebie przez wiele lat prawie wcale się nie znają. Festyny, jak ten, który odbył się w sobotę, mają to zmienić. To też kontynuacja tradycji, bo podobne, ale mniej liczne spotkania odbywały się na Plebance od wielu lat.

Mieszkańcy Plebanki pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie burmistrza i chętnie skorzystali z okazji do sąsiedzkiego spotkania. Do Urzędu Miasta zgłaszają się już mieszkańcy innych kościerskich ulic, którzy również chcą w swoim sąsiedztwie zorganizować osiedlowe imprezy. Burmistrz przychylnym okiem spogląda na takie inicjatywy.

Przykład to piknik „kolejowy” dla podwórka Staszica 1, który ma odbyć się 29 lipca. Podczas imprezy zaplanowano miniplayback show, gry i zabawy. Start o 12.00. Wcześniej – 14 lipca w Ogródku Jordanowskim odbędzie się drugi w tym roku festyn Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Majewski i Czucha
Majewski i Czucha 08.07.2017, 09:34
grill, kiełbaski, razem, dla nas, wspólne zaplecze, jeden cel, do wyborów, a co zrobił dla nas?
Majewski mieszkańcom
Majewski mieszkańcom 08.07.2017, 11:55
Zamknął plac zabaw dla dzieci ze Skłodowskiej przy dawnej szkole 6, bo trzeba oszczędzać. Ważne tylko jego dzieci.
Aleksandrze
Aleksandrze 08.07.2017, 22:00
Aleksandrze, ale farmazony pleciesz. Taka ta twoja kampania jest dziwna, że ciężko ogarnąć twoje myślenie.
Majewski fe....
Majewski fe.... 09.07.2017, 08:07
Czucha za pieniądze unijne załatwił fajny plac do zabaw dla wszystkich dzieci na terenie byłej szkoły 6. Dzieci chcą się na tym placyku bawić. Nie obchodzi ich, że Majewski szuka pozornych oszczędności na nich.
Jola
Jola 09.07.2017, 09:35
Czuchy dawno nie ma a plac zabaw funkcjonuje jak zawsze, podobnie orlik w szóstce. Wiem, bo chodzę tam z dziećmi. Są wyznaczone godziny otwarcia, aby plac nie był zniszczony. Wszystko jest jak było.
Jolka nie pisz głupot
Jolka nie pisz głupot 09.07.2017, 21:31
Jolka, cofnąłaś się do czasów Czuchy. Wtedy ten plan zabaw zbudowano i wtedy był czynny. Obecnie w 6 czynny jest tylko orlik. PLAC ZABAW JEST ZAMKNIĘTY NA AMEN.
Waldek
Waldek 08.07.2017, 00:18

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Grzegorz
Grzegorz 08.07.2017, 00:21

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Kazik
Kazik 05.07.2017, 20:47
Michał kompletnie brak Ci tzw sznytu
Majewski i Czucha
Majewski i Czucha 04.07.2017, 18:18
razem, dla nas, wspólne zaplecze, jeden cel, Miasto, ale PO co była ta zmiana?
emerytka
emerytka 04.07.2017, 18:05
smutno mi bardzo jak widzę,że Kościerzacy nie potrafią działać wspólnie dla dobra mieszkańców,tylko każdy chce na własny image.Panowie i panie-czy nie potraficie WSPÓLNIE??? Na pewno nie potraficie z honorem,pokorą i bez kamer.Bardzo mnie denerwuje takie zachowanie-nabijecie wokół siebie więcej piany,niż to jest warte.Tylko paskudy tak się zachowują.Ja nie pójdę na żaden piknik,gdyż nie chcę zostać zaszufladkowana do kogoś.Jestem zupełnie neutralną osobą,ale tutaj nic się nie dzieje bez upolitycznienia-to staje się OBRZYDLIWE
Emeryt
Emeryt 04.07.2017, 22:00
Nikt pani do niczego nie zmusza, niech pani nigdzie nie chodzi, nie pokazuje się nie szufladkuje ludzi aby nie być zaszufladkowaną. Nie podoba się pani nie musi pani w tym brać udziału, ale innym się podobało i było wspaniale i trzeba takie pozytywne akcje pokazywać ludziom, może i ktoś inny podejmie takie wspaniałe działania. Trzeba zarażać ludzi dobrymi emocjami, a nie takim narzekaniem. Cieszę się, że nie wszyscy emeryci są tacy jak pani.
BRAWO dla Pani
BRAWO dla Pani 04.07.2017, 18:17
W pełni się zgadzam z Panią Emerytką
Przeciwnik PISu.
Przeciwnik PISu. 04.07.2017, 13:30
Po poziomie komentarzy przeciwników widać że burmistrz będzie jeszcze długo rządził.
IIIII
IIIII 04.07.2017, 16:28
Oby nie. Dosyć mamy wsi w naszym mieście.
Olku
Olku 04.07.2017, 16:58
Patrząc na Twoją kampanię to myślę, że nie masz żadnych szans na fotel burmistrza. Twoje działania są coraz gorsze, nie robisz nic dla miasta i mieszkańców, a te wyzwiska i negatywne prostackie komentarze tylko tobie szkodzą.
kobieta
kobieta 04.07.2017, 18:22
Jeszcze nigdy w dziejach Kościerzyny Burmistrzem nie była kobieta ,więc może teraz czas na kobietę
m
m 04.07.2017, 21:35
Tak, Żurawska na Burmistrza???????? He, he
ala
ala 07.07.2017, 16:46

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Ws
Ws 04.07.2017, 22:23
Żurawska nie może bo jest ze wsi
ala
ala 07.07.2017, 16:49
No to na Wójta jakiejś gminy dajmy i dajmy jej też możliwość robienia lodów
Gabryś
Gabryś 07.07.2017, 16:51

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Lechu
Lechu 08.07.2017, 11:00

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Masz rację
Masz rację 04.07.2017, 14:00
Większość wpisów przeciwników burmistrza jest żenująca i prostacka, jednak to źle świadczy tylko o tych osobach które je wpisują.
Przeciwnik PISu
Przeciwnik PISu 04.07.2017, 14:28
Wzniosłe cytaty z innego artykułu: "Majewski ty krętaczu, płodzenie dzieci. Zarządzanie Kościerzyną przez Majewskiego to totalna porażka, kompromitacja dla tego pana" itp. Jeżeli przeciwnicy pana Burmistrza mają taki elektorat, to ja nie chcę być wśród nich i głosuję na p. Majewskiego.
Takich chamskich cytatów
Takich chamskich cytatów 04.07.2017, 14:56
Jest dużo więcej. Pewnie Olkowi się nudzi i tworzy propagandę na miarę wiochy.pl
Czarna wdowa czy karakurt?
Czarna wdowa czy karakurt? 04.07.2017, 09:05
"Czarna wdowa (Latrodectus mactans) – gatunek jadowitego pająka z rodziny omatnikowatych, największy przedstawiciel tej rodziny. Przeciętna długość ciała dorosłej samicy wynosi 8-10 mm (nawet do 38 mm), samce zdecydowanie mniejsze – średnia długość ich ciała 3-4 mm[2]. Charakterystyczny wygląd nadaje mu czerwona plama w kształcie klepsydry po stronie brzusznej pająka. Czarna wdowa jest często mylona z karakurtem. Jeżeli samiec Latrodectus mactans po kopulacji zbyt długo zwleka z odstąpieniem od samicy może zostać przez nią pożarty. Czarne wdowy żywią się głównie owadami. Większość żyje 1 rok. Jest gatunkiem występującym licznie i nie wymaga ochrony."
Karol
Karol 04.07.2017, 08:37
To fakt . Skorumpowany facet .
NEKRO - PLUTO
NEKRO - PLUTO 04.07.2017, 08:25

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Majewski i Czucha
Majewski i Czucha 04.07.2017, 07:53
zapoczątkowali to spotkaniem 17 listopada 2014 roku w biurze Majewskiego, to tam ustalili co dalej...
Ja
Ja 04.07.2017, 07:51
Nie rozumiem treści niektórych wpisów. Przecież Burmistrz nie powiedział kto był pomysłodawcą tych pikników. Zaprosił swoich sąsiadów. Bardzo fajna impreza. Komuś bardzo zależy aby wszystko krytykować. Pozdrawiam Michale.
Wspaniale
Wspaniale 04.07.2017, 07:56
cudownie, kopiuj wklej, Ruch Sąsiedzki REMUS, ale już nie ten rozmach nie te możliwości :)
Majewski i Czucha
Majewski i Czucha 04.07.2017, 07:39
to tam spotkali się w listopadzie 2014 roku nasi wspaniali POlitycy, wspólnie ustalili co gdzie i kiedy...wspólne zaplecze
Stefan
Stefan 04.07.2017, 06:55
Panie burmistrzu i drodzy wszyscy
Czy aby nie jest prawdą że pomysł imprez sasiedzkich należy do stowarzyszenia niejakiego Ruch Sąsiedzki Remus
To oni pierwsi zaczęli organizować grille sasiedzkie na osiedlach
Przeprowadzali zabawy gry
Czestowali kiełbaska ciastem kawa
Dostali nawet nagrodę za najlepszą inicjatywę na Pomorzu
Na ich pierwszym grillu byłem już w 2012 roku
Filmiki można znaleźć na YouTube
Więc nieprawda jest ze jest to wasz pomysł.
Na kłamstwie się nie buduje panie burmistrzu
Wstyd
Ludzie to widzą

k
k 08.07.2017, 20:28
Bez przesady , każdy może robić spotkania sąsiedzkie
zgoda
zgoda 04.07.2017, 07:37
Majewski wykorzystał pomysł Ruchu Sąsiedzkiego REMUS i na jego dokonaniach próbuje się wzmocnić. Cóż może i dobrze, że zrobił piknik na swoim podwórku dla sąsiadów ale dlaczego jest ON ZA PIENIĄDZE PODATNIKÓW? Gdybym ja lub ktokolwiek inny zrobił taki piknik to nie dostałby wsparcia Urzędu i nie przyjechała by do mnie koscierzyna24....
Plutuś ty gnido
Plutuś ty gnido 03.07.2017, 21:16

Komentarz zablokowany

Treść komentarza obraźliwa.

sąsiad
sąsiad 03.07.2017, 21:20
co Ty się tak tego Plutusia czepiasz? Gostek jest naprawdę do rany przyłóż. Oby każdy miał takiego sąsiada, dobrego, życzliwego, no i takiego do tańca i do różańca.
Irek
Irek 03.07.2017, 22:02
Tak sobie myślę, że w sumie wszyscy z Plutusiem żyją w zgodzie, bo to dobry chłop, a jedyne obraźliwe teksty mogą pochodzić od jego konkurencji, która zwalcza go na wszystkie sposoby.
Bożena
Bożena 03.07.2017, 21:02
Jesteśmy z rodziną co roku i z roku na rok jest nas sąsiadów więcej, ale i znajomych. Atmosfera jest naprawdę fajna i mimo, że pogoda nie dopisała to i tak wszyscy się dobrze bawili. Tak powinno być tez na innych dobrze zorganizowanych osiedlach. Ludzie by się bardziej poznali. Było by tak jak kiedyś.
Graszka
Graszka 03.07.2017, 20:02
Rewelacja.Uważam,że takie imprezy w naszym zabieganym życiu są potrzebne dla wzmacniania więzi miedzy sąsiedzkich
mieszkanka Kościerzyny
mieszkanka Kościerzyny 03.07.2017, 19:58
Wspaniała inicjatywa
Pluto
Pluto 03.07.2017, 13:42

Komentarz zablokowany

Treść komentarza obraźliwa.

food
food 03.07.2017, 14:13
Cóż. Żeby życie miało smaczek, raz Dareczek, raz Maja"czek.
kościerzak
kościerzak 03.07.2017, 13:08
Brawo panie burmistrzu.

Pozostałe