"Wyjściem do młodych budujemy nowoczesny patriotyzm"

  • 13.11.2015, 12:01 (aktualizacja 26.11.2015, 12:53)
  • Krzysztof Wencki
"Wyjściem do młodych budujemy nowoczesny patriotyzm"
O wszystkim, co związane z polskim i kaszubskim patriotyzmem rozmawiamy w tym tygodniu z Krzysztofem Jażdżewskim – dyrektorem Muzeum Ziemi Kościerskiej.

Za nami najważniejsze polskie święto narodowe. 11 listopada świętowali nasi rodacy na całym świecie. A jaka była droga do wywalczenia niepodległości? Czy Kaszubi zawsze czuli się Polakami, czy może przeważały tu wpływy niemieckie?

 

Jak wygląda współczesne świętowanie Dnia Niepodległości? Czy młodzi ludzie czują potrzebę demonstrowania swojego patriotyzmu? Jak ich do tego zachęcać?  

 

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Do Burmistrza
Do Burmistrza 19.11.2015, 09:06
Majewski niech zajmie się swoim podwórkiem droga do Szpitala taką fuszerką, że szkoda gadać. Przy włazach takie nierówności, kto to odbierze to szczeli sobie w kolano. A my wyborcy rozliczymy. PUDM z Kamińskim na czele nie powinien funkcjonować. Mała Młyńska, co to jest nawierzchnia czy odpadki asfaltowe porowate i mała fucha na jednej z posesji kto to opłacił?. Prace Kos-EKO na skrzyżowaniu J Brzechwy zakończone a dlaczego do tej port nie wyrównano nawierzchni. Taki pas, który jest wycięty trzeba ruszyć po odszkodowania do miasta.
Wiesiu
Wiesiu 14.11.2015, 16:10
Oszołom jakiś? Nowoczesny patriotyzm - w razie"W" wszyscy młodzi spier...ą!

Pozostałe