Kościerzyna. Turniej Rycerski o Puchar Burmistrza

  • 10.07.2017, 12:40 (aktualizacja 18.07.2017, 11:25)
  • admin 24
Kościerzyna. Turniej Rycerski o Puchar Burmistrza
Po Targach Książki świętowanie Dni Kościerzyny przeniosło się na stadion, gdzie o 17.00 pojawili się rycerze. Średniowieczni wojowie walczyli w turnieju o Puchar Burmistrza.

Turniej rycerski odbył się już w Kościerzynie rok temu. Wtedy w Ogródku Jordanowskim kończył Dni Kościerzyny, tym razem miał miejsce na początku świętowania na stadionie.

Zaczęło się od bitwy dzieci contra rycerze. Najmłodsi zostali uzbrojeni w broń piankową, która doskonale się sprawdziła. Po kilku chwilach pokonani rycerze uznali wyższość dzieciaków z Kościerzyny. Później zabawa się skończyła, a rozpoczęły się prawdziwe, choć bezkrwawe pojedynki. Na stadionie walczyło 8 najlepszych rycerzy z Pomorza. Reprezentowali: Toruń, Starogard Gdański, Gdańsk i Malbork. Wśród nich pojawiła się również jedna białogłowa.

Cały ubiór rycerza waży od 20 do 25 kilogramów. Najcięższym elementem jest hełm, który waży od 5 do 7 kilogramów, do tego ogranicza pole widzenia i dopływ tlenu. Rycerz musi więc mieć świetną kondycję. Drugie miejsce w turnieju zajął Maciej Tkaczyk ze Starogardu Gdańskiego, a zwyciężył Przemysław Pigrza z Torunia.

Kościerski turniej była dla rycerzy rozgrzewką przed inscenizacją Bitwy pod Grunwaldem i zaplanowanych na13 lipca Mistrzostw Polski w Walkach Rycerskich „O srebrny Pas Grunwaldu”.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe