Kościerzyna. Będzie nowa sala gimnastyczna w "Ogólniaku"

  • 20.07.2017, 13:05 (aktualizacja 28.07.2017, 11:41)
  • Krzysztof Wencki
Kościerzyna. Będzie nowa sala gimnastyczna w "Ogólniaku"
I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie będzie miało nową salę gimnastyczną. Udało się zdobyć dofinansowanie na wyczekiwaną od lat inwestycję.

Sala „Ogólniaka” została wybudowana w 1962 roku i wchodząc do niej można odnieść wrażenie, że cofnęliśmy się w czasie o kilkadziesiąt lat. Przestrzeń jest bardzo mała i wyraźnie wysłużona. Wiele do życzenia pozostawiają też szatnie i składziki sprzętu. Wiadomo o tym od lat, ale zawsze na przeszkodzie zmian stał brak funduszy. Teraz udało się zdobyć pieniądze.

Alicja Żurawska – starosta kościerski: Otrzymaliśmy dofinansowanie 50% na kwotę 2 368 000 w ramach rozwoju infrastruktury sportowej z Ministerstwa Sportu i Turystyki. To jest olbrzymi sukces.

W ten sposób otwiera się okno, by w przyszłym roku rozpocząć budowę nowej sali gimnastycznej z boiskiem o wymiarach 44x24 m oraz przeprowadzić remont istniejącej auli. Sala ma powstać na wzniesieniu, gdzie obecnie znajdują się boiska.

Całkowity koszt inwestycji to 4 miliony 736 tysięcy złotych. Starostwo nie mogłoby pozwolić sobie na taki wydatek bez dofinansowania.

Alicja Żurawska: W tym miejscu chciałabym bardzo serdecznie złożyć podziękowania na ręce senatora Waldemara Bonkowskiego, który zaangażował się na rzecz pozyskania środków na budowę sali gimnastycznej.

Waldemar Bonkowski – senator RP: To pani starosta się do mnie zwróciła. To Zarząd Powiatu wnioskował o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Pani starosta, w imieniu Zarządu Powiatu, zwróciła się do mnie o wsparcie. Wiadomo, to jest mój powiat, moje ukochane Kaszuby, więc trudno byłoby żebym nie wsparł tego wniosku.

Wielokrotne wizyty i rozmowy w ministerstwie odniosły skutek.

Waldemar Bonkowski: Udało się zalobbować i efekt jest. Więc cieszę się, że tak się udało i że będziemy mieli w mieście kolejną salę gimnastyczną.

Budowa ruszy w 2017, nowa sala ma być otwarta na początku 2019 roku.

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wojtek
Wojtek 28.07.2017, 08:46
Bóg - Honor - Ojczyzna to nie dla Piotr Gierszewskiego . Jak by miał odrobinę honoru i przyzwoitości to by sobie w łeb strzelił i nie siał zgorszenia i nie przynosił wstydu rodzinie i znajomym oraz Starostwu.
Do Wojtka
Do Wojtka 28.07.2017, 22:10
Co tam taki Gierszewski Piotr Starosta Żurawska to jest dopiero gagatek wiarołomny i oszustka ,kłamca ,nielojalna .
Kto kłamie i oszukuje to i kradnie tak mnie uczył mój ksiądz proboszcz . Proszę powiedzieć kogo Ona nie oszukała czy nie okłamała i przez kogo prześcieradło nie przeszła ????
I komu nie robiła tzw loda czy lodów w gminie Nowa Karczma czy w innych gminach i Gdańsku Ona to lubi .
Do Darek
Do Darek 27.07.2017, 21:12
Ciekawe co powie na to ksiądz proboszcz jak to przeczyta
Darek
Darek 27.07.2017, 12:21
Oświadczam ,iż Radny Powiatu Piotr Gierszewski to egzemplarz bardzo nielojalny ,zdrajca ,łgarz ,niesolidny ,fałszywy działający na szkodę Gminy Kościerzyna i naszego Powiatu i nawet nie zapłacił za swoje ulotki sprzed trzech lat
do Darek
do Darek 27.07.2017, 21:13
Ten Piotr to wyjątkowy gnojek
organista
organista 27.07.2017, 21:44
Wyjątkowy gnojek a udaje takiego świętego ! Czy ksiądz proboszcz o tym wie ??? Może ktoś powinien to Proboszczowi podpowiedzieć .
SKANDAL
SKANDAL 27.07.2017, 13:03
Żeby za ulotki nie zapłacić? Jak można później godnie wypełniać swój mandat radnego? Co radny Gierszewski zrobił dla Gminy Kościerzyna? Ile złożył inicjatyw dla Gminy? A może dla Miasta?
gierszewski
gierszewski 27.07.2017, 20:13
hmmm co zrobił? no...yyyyyyy.ten no bywał na sesji :-)
do Darka
do Darka 27.07.2017, 12:54
Tak to prawda dodam jeszcze kto kłamie i nie dotrzymuje słowa zdrajca to i kradnie i ciekawe co na to ks. Proboszcz z Łubiany
M.W.
M.W. 26.07.2017, 11:39
Brawo dla Starosty Kościerskiego i Senatora RP Waldemara Bonkowskiego. Oni potrafią zrobić coś więcej dla mieszkańców Kościerzyny w przeciwieństwie z moich obserwacji do pana Dariusza M..
I.T.
I.T. 27.07.2017, 10:42
No tak patrzę jak pan Senator w ostatnim czasie rozsławia nasz region i co robi dla miasta, a co robi pan Męczykowski, to nawet nie ma porównania. Dobrze, że ten drugi działa w sposób pozytywny i na korzyść mieszkańców całego regionu. To prawdziwy działacz i społecznik, no a pan Senator, to jak widać na wielu załączonych obrazkach.
Kazik
Kazik 27.07.2017, 12:58
A co takiego pan Męczykowski ostatnio zrobił, bo jakoś sobie nie przypominam
Szpital
Szpital 27.07.2017, 17:34
to przecież on walczył jak lew o oddłużenie szpitala, o te wszystkie zabezpieczenia i dofinansowania
Kaja
Kaja 27.07.2017, 22:32
no a drogi? w sejmiku była walka o to aby były przeznaczone dodatkowe pieniądze na nasze lokalne drogi i to niemała suma
Kiełbasa
Kiełbasa 21.07.2017, 16:50
Ta sala to cos co nalezalo sie ogolniakowi. W koncu najlepsza szkola w miescie bedzie miala choc jeden element wyposażenia na odpowiednim poziomie.
Lolo
Lolo 21.07.2017, 01:33
A miala byc jeszcze w szkole 3 i co ????
jacek z
jacek z 27.07.2017, 08:37
Burmistrz mówi o sali w 3-ce w 2018roku. Poczekamy ,zobaczymy ,rozliczymy na + lub -
belfer
belfer 21.07.2017, 08:17
Starosta Żurawska bardzo ,a bardzo nie lubi szkoły nr 3 i nauczycieli w niej uczących . Chyba to nie jest zaskoczeniem dla Tych nauczycieli i uczniów.
a to proszę Majewskiego pogonić
a to proszę Majewskiego pogonić 21.07.2017, 06:37
Majewski jest Burmistrzem, pełnomocnikiem powiatowym PISu więc niech się zabierze do pracy i postawi salę gimnastyczna dzieciom.
majewski
majewski 21.07.2017, 08:18
To ciemięga i kłamca.
Aleksandrze
Aleksandrze 21.07.2017, 11:27
Aleksandrze ty takie słowa piszesz? Hmmm warto się zastanowić czy nie piszesz o sobie.
Kanalia i łotrownica
Kanalia i łotrownica 20.07.2017, 13:43
No nareszcie i w końcu Żurawska przestała blokować budowę tej sali gimnastycznej. Do tej chwili zachowywała sie niby za ,a tak naprawdę blokowała budowę tej sali tak samo jak i inne sprawy np. remonty dróg
to jest menda nie tylko kanalia