Zmiany w 500+. Trzeba złożyć nowy wniosek

  • 26.07.2017, 11:34 (aktualizacja 28.07.2017, 11:41)
  • admin 24
Zmiany w 500+. Trzeba złożyć nowy wniosek
Ważna informacja dla beneficjentów programu 500+. Chcąc dalej otrzymywać świadczenie należy ponownie złożyć wniosek. W życie wchodzą zmiany, które mają uszczelnić system.

Na dotychczasowych zasadach świadczenia będą wypłacane do września. Aby otrzymać je w październiku trzeba złożyć nowy wniosek, co będzie można zrobić już od 1 sierpnia.

Sylwia Trzebiatowska-Glok - dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościerzynie: Okres zasiłkowy się nie zmienił, czyli tak jak do było do tej pory: od 1 października do 30 września następnego roku będzie przyznane świadczenie. I są takie trzy podstawowe zmiany. Osoby, które deklarują samotne wychowywanie dziecka muszą wykazać się dokumentem potwierdzającym przyznanie jej realizacji alimentów.

Musi być to dokument potwierdzony przez sąd. Alimenty muszą być więc uregulowane prawnie. Druga zmiana dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą na tak zwanym podatku zryczałtowanym, które będą musiały przedstawić dokument z Urzędu Skarbowego, potwierdzający uzyskany dochód i odprowadzony podatek.

Trzecia zmiana dotyczy kwestii utraty i uzyskania dochodu. Do tej pory była to luka w prawie, którą często wykorzystywano.

Sylwia Trzebiatowska-Glok:  Zdarzało się tak, że klienci tracili pracę i w tym momencie dochód traktowało się jako utracony. W tej chwili, jeżeli będzie taka sytuacja, że ktoś straci pracę u danego pracodawcy i w ciągu następnych kilku miesięcy ponownie będzie zatrudniony u tego pracodawcy, czy to w oparciu o umowę o pracę, czy to w oparciu o umowę zlecenie, czy o dzieło, nie nastąpi tak zwana utrata dochodu.

Bez zmian pozostają kryteria dochodowe. Świadczenie można pobierać na pierwsze dziecko w rodzinach, w których dochód na osobę nie przekracza 800 zł netto lub 1200 zł netto w przypadku dzieci niepełnosprawnych.

Sylwia Trzebiatowska-Glok: Wnioski można składać w trzech formach: tradycyjnie, papierowo w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, albo za pomocą portali ministerialnych, albo poprzez banki.

Wniosek warto złożyć do końca sierpnia. Daje to gwarancję utrzymania ciągłości świadczenia.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

maciek
maciek 16.02.2018, 13:27
500 plus podobno dało się we znaki szybkim pożyczkom http://www.pozyczkowy.net/?p=5… Ot na przykład lichwiarskie Pośrednictwo Finansowe Kredyty-Chwilówki już zlikwidowało prawie wszystkie placówki jakie miało w całej Polsce.

Pozostałe