Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 13:56

UKS PCM wygrywa trzecie spotkanie!

UKS PCM ucieka z dna tabeli Superligi. W sobotę nasze szczypiornistki odniosły trzecie zwycięstwo w sezonie.

Rywalem kościerskich piłkarek była tym razem Jelenia Góra – zespół, któremu nie udało się do tej pory wygrać ani jednego spotkania w Superlidze. Przeciwniczki walczyły więc o pierwsze punkty, a UKS PCM o wspięcie się do środka tabeli. W 10 minucie na tablicy widniał remis 4:4 i w takim wyrównanym tempie toczyła się większość pierwszej połowy. Na kilka minut przed gwizdkiem nasze zawodniczki oddaliły się od Jeleniej Góry o cztery punkty (17:13).

Druga połowa meczu to sportowa gra na nerwach kibiców. Gospodynie wygrywały, ale goście nie składali broni. W ostatniej minucie udało się strzelić bramkę z karnego i zwyciężyć 28:26.

Mogliśmy wygrać wyżej, ale jestem bardzo zadowolony – powiedział nam trener Dariusz Męczykowski.

Dariusz Męczykowski: Naszym celem jest utrzymanie się w lidze, ale utrzymanie w dobrym stylu i chcielibyśmy tych punktów jeszcze więcej zdobyć i w spokojny sposób na drugi rok już tam gdzieś w środku tabeli się znaleźć.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu Kościerzyna z 6 punktami znajduje się obecnie na 10 miejscu w tabeli. Za nami ze stratą dwóch punktów jest KPR Ruch Chorzów, a ostatnia, bez punktów pozostaje Jelenia Góra.

Kolejne starcie 17 listopada z MKS Selgros Lublin.