Kościerzyna. Turniej piłki nożnej dla najmłodszych

  • 14.08.2017, 12:16 (aktualizacja 21.08.2017, 10:06)
  • Mat. nadesłane
Kościerzyna. Turniej piłki nożnej dla najmłodszych Nadesłane
W sobotę, 12 sierpnia na boisku Orlik znajdującym się przy Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie odbył się już 3 turniej piłki nożnej z cyklu Kościerzyna Cup.

W rozgrywkach rywalizowały 4 zespoły a mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Warto podkreślić, że w składach poszczególnych drużyn były dzieci uczestniczące w zajęciach sportowo – rekreacyjnych pn „Wakacje na boiskach sportowych”. Podsumowując turniej należy podkreślić, iż zaciętość w boju naszych najmłodszych piłkarzy była godna zawodników reprezentacji najlepszych drużyn. 

Klasyfikacja ostateczna:
I miejsce Ceramik Łubiana
II miejsce Dream Team Kościerzanka
III miejsce  Szkoła Podstawowa nr 1
IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 2
Królem strzelców - Alan Zblewski z Ceramika Łubiana
Najlepszy bramkarz – Bartek Węsierski z Ceramik Łubiana 

Turniej był podsumowaniem 5 tygodni zajęć sportowych, które odbywają się na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej nr 1 i 2 w Kościerzynie.  Podczas całej akcji odwiedziło nas blisko 150 uczestników, dzieci w wieku szkolnym, które aktywnie brało udział w zajęciach.


Krzysztof Recław, trener i organizator wszystkich turniejów z cyklu Kościerzyna CUP uważa iż takie turnieje dla dzieci są potrzebne i trzeba je organizować. A wakacyjne sportowe zajęcia mają na celu zachęcić dzieci do sportowego stylu życia, bez względu na ich umiejętności i predyspozycje fizyczne.


Sport traktujemy jako zabawę, nie jako rywalizację. Staramy się wpoić dzieciom zamiłowanie do ćwiczeń i ruchu na świeżym powietrzu, które są tak ważne dla zdrowia w dzisiejszej erze komputerów i siedzącego trybu życia – podkreśla Krzysztof Recław.

 

Mat. nadesłane

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe