Garczyn. VII Regaty O puchar Wójta Gminy Kościerzyna

  • 16.08.2017, 15:18 (aktualizacja 21.08.2017, 10:05)
  • admin 24
Garczyn. VII Regaty O puchar Wójta Gminy Kościerzyna
Dwa dni trwały Regaty o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna w Garczynie. Wydarzenie zbiegło się w czasie z koszmarną nawałnicą, ale na szczęście tu nikomu nic się nie stało. W piątek pogoda była piękna i nic nie zapowiadało nagłego załamania. Była to siódma edycja regat, wzięło w niej udział 53 dzieci z pięciu klubów powiatu kartuskiego, kościerskiego i Gdyni.

Klasy uczestniczące w regatach to: Optymist 0, Optymist, O'pen BIC, Cadet. Regaty rozgrywane były systemem wyścigu flotylli klasowych. Wyścigi rozgrywane były na trasach stosowanych w regatach międzynarodowych.

Przystań Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie była punktem startowym dla wielu młodych żeglarzy, którzy właśnie tutaj uczyli się pływania. Ich postępy obserwuje Edmund Stoppa, który jest bosmanem w Garczynie już od 14 lat.

Popularność organizowanych przez Wodniaków zajęć jest ogromna. Chętnych jest więcej niż sprzętu. To jeden z ostatnich klubów w Polsce, które prowadzą szkolenia w oparciu o sprzęt klubowy.

Wyniki VII Regat o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna zamieszczamy w galerii. Wśród reprezentantów klubu UKS Wodniacy Garczyn najwyżej znalazły się Olga Szarmach i Zofia Schutz, które zajęły pierwsze miejsce w klasie Cadet.

 

admin 24

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe