Kościerscy karatecy zdobywają medale i przygotowują się do sezonu

  • 23.08.2017, 09:50 (aktualizacja 28.08.2017, 11:29)
  • Mat. nadesłane
Kościerscy karatecy zdobywają medale i przygotowują się do sezonu
Pracowicie spędzają ostatnie tygodnie wakacji młodzi karatecy Kościerskiego Klubu Karate-Do „Seiunchin”. Efektem ich aktywności są zarówno kolejne medale w ważnych zawodach, jak i pożyteczne przygotowania do zbliżającego się sezonu.  

I tak 5 sierpnia w Helu odbył się Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Tradycyjnym „Baltic Cup 2017”, w którym uczestniczyło 110 zawodników. W tym gronie mocno zaakcentowało swoją obecność ośmioro młodych kościerzynian, podopiecznych trenerów Wojciecha Mrowińskiego i Pawła Liedtke, którzy w sumie zdobyli 5 medali i jedno czwarte miejsce. 


W pięknej scenerii helskiego amfiteatru i w obecności tłumu turystów, kościerski klub reprezentowany był przez następujących zawodników: Julian Rekowski, Jakub Liedtke, Oliwia Wnuk-Lipińska, Hubert Mrowiński, Monika Pałubicka, Mateusz Jażdżewski, Emilia Myszk i Amelia Gaszewska. 

Żywo reagująca publiczność niejednokrotnie oklaskiwała występy młodych kościerzynian, którzy zanotowali wiele spektakularnych zwycięstw z rówieśnikami z największych polskich klubów karate. 

Medale dla naszego klubu zdobyli:
Złoty: Julian Rekowski
Srebrny: Jakub Liedtke
Brązowe: Monika Pałubicka, Amelia Gaszewska, Mateusz Jażdżewski.
Czwarte, punktowane miejsce zdobyła Emilia Myszk. Pozostała dwójka wdarła się do ćwierćfinału ulegając swoim przeciwnikom i plasując się na miejscach 5-8. 

Turniej helski był jednym ze sprawdzianów dla zawodników tej kategorii wiekowej, przed październikowym  V Pucharem Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym, w którym spore szanse na start ma kilkoro zawodników kościerskiego klubu. 

W tym celu już kilka dni później, w dniach 8-13 sierpnia, w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo-Stara Wieś” w woj. łódzkim, odbyło się ogólnopolskie, letnie zgrupowanie w ramach programu „Sportowy Talent”  dla uzdolnionych zawodników w kategoriach dziecięcych, z klubów Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Wśród blisko setki zawodników młodego pokolenia z 15 polskich klubów, znalazło się czworo młodych kościerzynian: Emilia Myszk, Jakub Liedtke, Maksymilian Gdaniec i Julian Rekowski. 
W trakcie tego zgrupowania 12 sierpnia odbył się Ogólnopolski Turniej o Puchar „Dojo-Stara Wieś”. W silnej stawce najlepszych polskich zawodników tej kategorii wiekowej, świetnie zaprezentowała się Emilia Myszk, która zdobyła srebrny medal, ulegając w finale zawodniczce z Lublina. 

Aktywnością wykazali się także dwaj trenerzy Kościerskiego Klubu Karate-Do „Seiunchin”, Wojciech Mrowiński i Paweł Liedtke, którzy w gronie 260 karateków z 18 państw świata, wzięli udział w corocznym Międzynarodowym Kursie  Szkoleniowym World Traditional Karate-Do  Federation  „Gasshuku 2017”, jaki odbył się w dniach 15-20 sierpnia w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo-Stara Wieś” w woj. łódzkim.  Szkolenie mające w tym roku na celu poszerzenie spojrzenia na karate o jego kontekst historyczny i powrót do źródeł, prowadzili mistrzowie: Albert Cheah Sensei (USA), Mahmoud Tabassi Sensei (USA), Nelson Carrion Sensei (Urugwaj), Ilija Jorga Soke (Serbia) oraz Włodzimierz Kwieciński Sensei (Polska).

Szczegóły wspomnianych imprez znajdują się na stronie internetowej kościerskiego klubu, pod adresem: karatekoscierzyna.bnx.pl

Mat. nadesłane

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jurek
Jurek 23.08.2017, 20:21
Gratulacje

Pozostałe