Zaduszki Jazzowe w stylu Franka Sinatry

  • 19.11.2015, 13:57 (aktualizacja 26.11.2015, 14:09)
  • Krzysztof Wencki
Zaduszki Jazzowe w stylu Franka Sinatry
Jan Konop Big Band był gwiazdą tegorocznych Zaduszek Jazzowych, które odbyły się w poniedziałek w Sali Lubomira Szopińskiego. Koncert odbył się w ramach cyklu Filharmonii Młodych Talentów i był muzycznym hołdem złożonym Frankowi Sinatrze.

To już XIII Kościerskie Zaduszki organizowane przez Szkołę Muzyczną im. Mazurka Dąbrowskiego. Jak co roku uczniowie rozprowadzali cegiełki. Dochód zostanie przeznaczony na zakup instrumentów dla szkoły.

Koncert zaduszkowy to zawsze występ utalentowanych jazzmanów i nie inaczej było tym razem.

Katarzyna Karczewska - dyrektor kościerskiej Szkoły Muzycznej: Zaprosiliśmy w tym roku zespół Jan Konop Big Band. Jest to zespół złożony z najzdolniejszych studentów akademii muzycznych z różnych zakątków kraju: z Gdańska, Katowic, Wrocławia, Łodzi, także szeroka gama ich uzdolnień. Plus wokalista. Wokalistą jest Michał Kuczyński – student V roku Wydziału Jazzowego, jak również uczestnik programu „Must Be The Music”.

 

Big Band powstał w 2009 roku i od tego czasu gra koncerty oraz bierze udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. W Kościerzynie zespół zagrał po raz pierwszy, ale brał już udział w innych muzycznych Zaduszkach.

 

Jan Konop – lider zespołu: Myślę, że jest to dobra tradycja, wspominać tych naszych kolegów, których nie ma wśród nas. Żeby nie wymieniać wszystkich tych, którzy odeszli, jeden z większych muzyków, który odszedł w tym roku to B.B. King, w naszej, powiedzmy, dziedzinie. Wielu, wielu odeszło, a my gramy dalej.

 

Poniedziałkowy program poświęcony był Frankowi Sinatrze uważanemu za jednego z najlepszych wokalistów wszech czasów.

 

Jan Konop: 12 grudnia mija setna rocznica urodzin Franka. My przygotowaliśmy z naszym wokalistą Michałem Kuczyńskim odpowiedni program – przeboje, które znane są wszystkim państwu dzisiaj będą wykonane.

 

Dorobek muzyczny Sinatry jest ogromny, pozostawił po sobie wiele nieśmiertelnych przebojów. Te najbardziej znane mogliśmy usłyszeć w Sali Szopińskiego.

 

 

Krzysztof Wencki

Zdjęcia (12)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe