Kościerzyna. 20 lat - "Akcji Zeszyt"

  • 31.08.2017, 09:46 (aktualizacja 05.09.2017, 10:36)
  • Lilii_Wilczyńska
Kościerzyna. 20 lat - "Akcji Zeszyt"
Zbliża sie rok szkolny. Już 4 września  uczniowie ruszą do szkół. Nie każdego stać na przyszykowanie swoim pociechom wyprawek szkolnych. Dlatego po raz 20 ruszyła akcja "Zeszyt". której celem jest zbiórka dla młodym osób z ubogich rodzin przyborów niezbędnych do nauki.

W akcje bardzo chętnie włączają sie także przedstawiciele samorządów, zarówno tych na szczeblu wojewódzkim jak również, miejskim czy też organizacji pozarządowych. Oprócz przyborów szkolnych, organizatorzy akcji co roku zbierają fundusze na pomoc rodzinom potrzebującym. W tym roku udało sie zebrać ponad 4 000 zł.

 

Lilii_Wilczyńska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Promocja katechety na wybory
Promocja katechety na wybory 06.09.2017, 07:01
gdyby nie to zdjęcie to byśmy nie wiedzieli jaki katecheta jest dobry...obłudnicy!
j
j 05.09.2017, 18:56
Myślę, że organizatorzy nie chcą być "dobrymi tylko na pokaz". Poza tym obdarowani prosili przedstawicieli NSZZ "Solidarność", że nie chcą być pokazywani na zdjeciach. Skoro nie chcą być pokazani obdarowani, to kogo pokazać? jak pozyskać nowych sponsorów?
JJ
JJ 05.09.2017, 20:59
Nie pozyskiwać. Mają 500 plus. Proszę przesłać listę obdarowanych do MOPSu, niech ten sprawdzi, na co poszły pieniądze z 500 plus, bo okazuje się, że nie na wyprawkę dla dzieci.
500+
500+ 04.09.2017, 16:30
Dla takich to plecaki pumy, a normalne dzieci to dostają takie z Lidla. Opyla się być na zasiłku.
biorą ci co nawet mają za co kupić wyprawkę
biorą ci co nawet mają za co kupić wyprawkę 04.09.2017, 09:48
Ci co korzystali z darmowych paczek zawsze będą je brać, część z nich po prostu uważa że się im to należy, nawet jakby dostali 1000+ i tak będą brać, tacy już są, przyzwyczajeni, że wszystko mają za darmo, do pracy nie trzeba iść bo dadzą, więc o co chodzi
kuba
kuba 01.09.2017, 20:21
A co tam ten mały kur***l i cwaniaczek tam robi
szok
szok 01.09.2017, 11:13
Zebrali tyle co nic, każdy z nich powinien sam dać po te 4000zł
Katecheta
Katecheta 04.09.2017, 07:43
a kto by mu chciał dać?
anna
anna 01.09.2017, 10:03
Dla mnie to obrzydliwe - pomaganie by zrobić sobie fotkę i dać do mediów! Nikt kto robi to bezinteresownie nie będzie tego upubliczniał! To zwykłe zaspakajanie własnej pychy lub zbijanie kapitału politycznego!
Katecheta
Katecheta 04.09.2017, 07:42
i podobnie POlicjant wszystko co zrobią jest od razu w mediach aby wszyscy widzieli, podziwiali
też katolik
też katolik 01.09.2017, 09:47
Myślę, że organizatorzy nie chcą być "dobrymi tylko na pokaz". Poza tym obdarowani prosili przedstawicieli NSZZ "Solidarność", że nie chcą być pokazywani na zdjeciach.
Katecheta
Katecheta 04.09.2017, 07:38
jest na zdjęciu, obdarowani nie bo wstyd im pokazywać się
Zuzia
Zuzia 01.09.2017, 07:58
500+ można przeznaczyć na wakacje na Karaibach
Katolik
Katolik 31.08.2017, 16:50
"Uważajcie, by nie być dobrymi tylko na pokaz. Jeśli tak będziecie postępować, nie otrzymacie nagrody od waszego Ojca w niebie. Gdy obdarowujesz biednego, nie rozgłaszaj tego, jak to czynią obłudnicy w synagogach i na ulicach, by zyskać poklask u ludzi. Zapewniam was: oni teraz odbierają za to nagrodę. Wspierając potrzebującego, czyń to dyskretnie. Niech twoja lewa ręka nie wie, co robi prawa, aby twoja pomoc pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który wszystko widzi,odda tobie."
Katecheta
Katecheta 04.09.2017, 07:37
tak nie postępuje
jan
jan 31.08.2017, 16:37
Pomaganie nie wymaga blasku fleszy!!!
mark
mark 31.08.2017, 16:22
Masz dużo racji. Plecak dla młodzieńca 80-120 zł, piórnik 20-30, zeszyty 30 zł, a reszta 20zł. Jest to minimum 150-200 zł na 1 dziecko. Dla tych, co mają 3-10 dzieci to ciągle duże pieniądze. Ksiązki w szkole dla większości są za darmo. Mimo to dla wielu rodzin jest to nadal spory wydatek. Niestety pewnie dlatego większość społeczeństwa posiada 0-2 dzieci. Z drugiej strony aż 25% dzieci w Polsce żyje w rodzinie wielodzietnej. Nie można ich w żadnym razie dyskryminować. A badania wskazują, że są.
aann
aann 31.08.2017, 10:21
Chyba ktoś ma nieaktualne informacje. od ponad roku wypłacany jest zasiłek 500+, który ma być właśnie przeznaczony na takie cele. Podręczniki do szkół podstawowych są wypożyczane przez szkoły więc także nie ponosi się kosztów związanych z ich zakupem.
Obywatel
Obywatel 31.08.2017, 11:07
NO WŁAŚNIE , TO NA CO W TAKIM RAZIE PRZEZNACZONY JEST 500+

Pozostałe