Burzliwe spotkanie z poszkodowanymi właścicielami lasów

  • 31.08.2017, 09:56 (aktualizacja 05.09.2017, 10:35)
  • Lilii_Wilczyńska
Burzliwe spotkanie z poszkodowanymi właścicielami lasów
Burzliwa dyskusja toczyła się we wtorek 29 sierpnia na sali L. Szopińskiego w Kościerzynie. Padło wiele pytań od właścicieli lasów prywatnych, poszkodowanych w nawałnicy z 11 sierpnia 2017 r. Teraz czekają na pomoc.

Najpierw nawałnica zniszczyła im połacie lasów, teraz nie mogą sprzedać drewna. Właściciele lasów prywatnych z okolic Kościerzyny borykają się bowiem z bezdusznymi przepisami. Nabywcy na drewno  są, ale...nadleśnictwo musi je najpierw zalegalizować, a to wiadomo potrwa. Nic więc dziwnego, że emocje sięgają zenitu. Dało się to odczuć podczas spotkania samorządowców z mieszkańcami w sali Lubomira Szopińskiego.

Emocje biorą górę i nie ma sie czemu dziwić. Właściciele lasów chcą jak najszybciej uporać się ze skutkami nawałnicy jak najszybciej , aby chociaż w części zniwelować powstałe straty przez sprzedaż drewna . Stracili bowiem znacznie więcej, Teraz muszą czekać. Starostwo Powiatowe w Kościerzynie usprawniło procedury i chce w ten sposób pomóc poszkodowanym. To jednak kropla w morzu potrzeb.W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele starostwa, nadleśnictwa, właściciele lasów oraz przedstawiciele firmy International Paper Kwidzyn Sp. z o.o., a także senator Waldemar Bonkowski.

Póki co nieznane są jeszcze potencjalne sumy za ewentualną sprzedaż drewna. Leśnicy jeszcze nie zalegalizowali powalonego drzewa, właściciele więc nie mogą go sprzedać, a dopóki nie uporządkują terenu, nie będą mogli pozyskać ewentualnej dotacji. Koło zatem się zamyka.

 

Lilii_Wilczyńska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gabrys
gabrys 03.09.2017, 21:57
jeżeli potrzeba kogoś skłócić, coś rozwalić, kogoś bezpodstawnie poniżyć - niezastąpiony w tym jest pan bonkowski - senator rp! polecam
bzdura
bzdura 04.09.2017, 07:33
lepszy i to dużo jest Majewski
Majewski
Majewski 04.09.2017, 07:45
on jest w tym doskonały i nikt tak nie rozwalił PISu w Mieście jak on

Pozostałe