
Niedawno informowaliśmy o wsparciu, które Rada Gminy Kościerzyna przekazała dwóm samorządom. Tym razem pomocy udzieliła Rada Miasta Kościerzyna. Decyzją rajców po 10 000 zł otrzymują gminy Lipusz i Dziemiany.
Nawałnica uszkodziła wiele budynków mieszkalnych i gospodarczych. W ich odbudowaniu można pomóc wpłacając pieniądze na konta bankowe:
Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Lipusz (BS Starogard Gdański Oddział w Lipuszu,nr konta: 63 8340 0001 0201 0038 2000 0001) oraz Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Dziemiany (nr konta: 13 8340 0001 2010 0200 7416 0002).
Bardzo potrzebne są również materiały budowlane, które można dobrowolnie przekazywać do Urzędów Gmin.
Miasto Kościerzyna jak zwykle najmniejsze niesie koszta na bezpieczeństwo, nawet z pomocom sąsiednim gminą się za bardzo nie wychylają.
Wszystkie gminy poniosą jeszcze koszta udzielania pomocy przy nawałnicy strażaków OSP, oprócz Miasta Kościerzyny. A teraz z takimi drobnymi wyskakują. Czego się spodziewać po Radzie Miasta Kościerzyna.
Spokojnie, powiat rzuci kilka milionów i będzie ok.