Kościerzyna. Rozpoczęcie roku szkolnego i sporo zmian

  • 04.09.2017, 15:06 (aktualizacja 13.09.2017, 09:49)
  • admin 24
Kościerzyna. Rozpoczęcie roku szkolnego i sporo zmian
Witaj szkoło (z małym opóźnieniem)! Tym razem rok szkolny rozpoczął się nie pierwszego, a czwartego września. Po długich wakacjach uczniowie wrócili do nauki.

Pierwszy dzień szkoły okazał się deszczowy, więc apele odbywały się pod dachem. Tak było w „Jedynce”, gdzie rok szkolny zainaugurowano w sali gimnastycznej. Również w kościerskim Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 akademia odbyła się w auli sportowej.

Z projektu „Edukacja ku przyszłości” udało się placówce pozyskać 3 interaktywne tablice i inny interaktywny sprzęt. Wkrótce pojawi się on w „Trójce”, uzupełniając wyposażenie sal lekcyjnych oraz nowej salki rekreacyjnej. Tu właśnie na dniach pojawić się ma również magiczny dywan.

Ten sprzęt będzie służył przede wszystkim najmłodszym, również pierwszakom, którzy w poniedziałek oficjalnie złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów szkoły. Wszyscy wychowankowie „Trójki”, ci młodsi i starsi mogą natomiast korzystać z szafek, których pojawia się na korytarzach coraz więcej. W nich trzymać mogą podręczniki, które uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów otrzymują za darmo. Książki są własnością szkoły, która wypożycza je uczniowi na rok szkolny. Następnie podręczniki wracają do bibliotek, by mogły z nich korzystać kolejne roczniki.

W życie wchodzi reforma edukacji, a więc 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie licea i 5-letnie technika. 

Kolejne zmiany to nowa podstawa programowa, która obowiązuje w klasach I, IV i VII szkół podstawowych. Stałym elementem kształcenia staje się nauka programowania i to już od I klasy szkoły podstawowej. Dzieci mają uczyć się logicznego myślenia, posługiwania się aplikacjami komputerowymi, wyszukiwania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł oraz posługiwania się komputerem i podstawowymi urządzeniami cyfrowymi.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Oczy
Oczy 03.09.2018, 13:50
KOSIR NIE JEST OD PLACU ZABAW W 6-CE,TYLKO OD ORLIKÓW PRZY SZKOŁACH... KTÓRE BYŁY OTWARTE CAŁE WAKACJE...
A tak swoja drogą...
A tak swoja drogą... 05.09.2017, 07:55
Całe wakacje plac zabaw przy 6 w Kościerzynie był zamknięty? Czy KOSiR zorganizował cokolwiek dla dzieci? Może Pani Dyrektor Oświaty przy UM coś zorganizowała w szkołach dla dzieci? Nie? A co na to Majewski?
Rodzic
Rodzic 04.09.2017, 18:01
A co z przedszkolami ?
To mamy jakieś przedszkola?
To mamy jakieś przedszkola? 05.09.2017, 07:53
Myślałem, że mamy tylko szkołę nr 3 z Plebanki...

Pozostałe