Nowe przedszkole w Nowym Klinczu

  • 07.09.2017, 11:30 (aktualizacja 13.09.2017, 09:47)
  • admin 24
Nowe przedszkole w Nowym Klinczu
W Nowym Klinczu powstało nowe przedszkole. Placówka mieści się w budynku Ośrodka Kultury i Edukacji przylegającym do szkoły, a uczyć i bawić będzie się w niej dwadzieścioro dzieci z gminy Kościerzyna.

Uroczyste otwarcie przedszkola w Nowym Klinczu odbyło się 5 września. Najważniejszymi uczestnikami uroczystości były oczywiście przedszkolaki i ich opiekunki, ale także zaproszeni goście. Wszystkich przywitał dyrektor szkoły, a konkretnie teraz już Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Klinczu Arkadiusz Markiewicz.

W ten sposób działać zaczęło siódme przedszkole na terenie gminy Kościerzyna. Było tu bardzo potrzebne, o czym świadczy zainteresowanie i bardzo krótki proces rekrutacji. Chętnych było więcej niż miejsc.

Przedszkole zostało przystosowane do potrzeb najmłodszych, jest w nim szatnia i łazienki oraz wyposażona w zabawki i sprzęt edukacyjny sala dydaktyczna. Posiłki wydawane będą w części jadalnej. Wszystko ma sprawić, by dzieci poczuły się tu jak w domu.

Uruchomienie przedszkola w Nowym Klinczu możliwe było dzięki 85% dofinansowaniu z funduszy europejskich. Ogólne koszty realizacji projektu pt. Dobre przedszkola w Gminie Kościerzyna to 604 663 zł.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

przedszkolek
przedszkolek 08.09.2017, 12:21
Ciekawe czy jest wielki przedszkole w Wielkim Klinczu, albo małe przedszkole w małym Klinczu, lub stare przedszkole w Starym Klinczu ?
albo
albo 08.09.2017, 12:30
małe przedszkole w Wielkim Klinczu, albo wielkie przedszkole w Małym Klinczu, lub stare przedszkole w Nowym Klinczu i Nowe przedszkole w Starym Klinczu
Yyy...
Yyy... 11.09.2017, 20:25
Nie ma Starego Klincza. Jest Nowy, Wielki i Mały....

Pozostałe