"Podopieczni Domu Dziecka to normalne dzieci, jak w każdej rodzinie"

  • 20.11.2015, 11:50 (aktualizacja 27.11.2015, 10:58)
  • Krzysztof Wencki
"Podopieczni Domu Dziecka to normalne dzieci, jak w każdej rodzinie"
Na „Przesłuchanie” zaprosiliśmy Karola Narlocha - prezesa Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Placówek Socjalizacyjnych w Kościerzynie

Stowarzyszenie powstało w 2008 roku z inicjatywy pracowników kościerskiego Domu Dziecka. Miał to być sposób między innymi na znalezienie nowych źródeł pozyskiwania funduszy dla placówki. To znaczy, że Dom Dziecka potrzebuje pieniędzy? Z czego utrzymuje się placówka? Jak wielu podopiecznych mieszka w kościerskim Domu Dziecka?

 

Dlaczego dzieci nie mogły pozostać w swoich domach rodzinnych i musiały trafić do placówki? Czy podopieczni mogą liczyć na trafienie do nowych domów dzięki adopcji? Czy i jak w naszym mieście funkcjonują rodziny zastępcze?

 

Jak mogą pomóc stowarzyszeniu mieszkańcy Kościerzyny i naszego powiatu? 

 

Ostatnia, bardzo udane przedsięwzięcie to Akcja Zapałka. Udało się zebrać ponad 9 tysięcy złotych. Na co zostanie przeznaczona ta suma?

 

Zapraszamy do oglądania!

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tajemnica
Tajemnica 28.10.2016, 21:55
6 tyś po wyjściu z placówki - tyle pomocy otrzym. :/ mieszkania nie zobaczył. i nie zobaczę i nie z własnej winy !!!!
on
on 24.11.2015, 14:52
dobrze gada Gość!
JA
JA 23.11.2015, 11:24
DOBRE LUDZISKA! TAK DALEJ!
Ania
Ania 23.11.2015, 10:45
Zgadzam się z Tobą Ewelina! Ale jeśli państwo i ich władze zawodzą to dobrze, żeludzie sobie wzajemnie pomagają. Ja zawsze pomagam i wierze, że warto! Polecam wszystkim!
ewelina
ewelina 22.11.2015, 21:01
Opieka socjalna należy do państwa i to ono ma zasrany obowiązek finansować tego typu jednostki. Szlag mnie trafia,że ciągle społeczeństwo wyręcza państwo. Tu Orkiestra Świątecznej Pomocy,tu szlachetna paczka,tu fundacje,stowarzyszenia - to po co państwo?? Ile darmozjadów pracuje w ministerstwie opieki socjalnej, w jednostkach wojewódzkich,powiatowych-utrzymywanie urzędasów i budynków, czy nie łatwiej zlikwidować te "czapy urzędnicze" i kasę wg ilości dzieci dać porządnym ludziom,którzy sensownie będą wydawać kasę??Coś w tym państwie nie funkcjonuje racjonalnie
Magda
Magda 22.11.2015, 13:18
Dobrze że komuś się chce to robić. Gratulacje
Anna
Anna 22.11.2015, 10:13
Czekamy na loterie fantową!!! To była mega zabawa!
Adam
Adam 22.11.2015, 09:26
Takie stowarzyszenia są szczególnie potrzebne w trudnych czasach dla naszego powiatu i miasta! Dzięki ich działalności potrzebujący mają więcej niż minimum. Dla mnie osobiście szczególnie ważne jest aby dzieci - zwłaszcza te pokrzywdzone przez los i swoich rodziców - mogły bawić się i rozwijać, jak ich rówieśnicy! Gratuluje Prezesowi i wszystkim członkom bezinteresownej pracy na rzecz innych! Zresztą w Kościerzynie nie brakuje ludzi o dobrych sercach!
-/-
-/- 21.11.2015, 17:09
Pan Narloch zdecydowanie marnuje się w ,,Nandruku" ale mam nadzieję że przyjdzie na niego jeszcze czas. Pozdrawiam.
Fąfel
Fąfel 21.11.2015, 00:16
Jeden z lepszych wywiadów w ostatnim czasie. Karolu gratuluję ! Teraz wiem czym się zajmujesz po pracy (poza obowiązkami rodzinnymi oczywiście...).
Grześ
Grześ 20.11.2015, 21:26
Szkoda, że tak często pytali o działalność domu dziecka a nie samego stowarzyszenia! W sumie ten Pan to niezła reklama ich działalności! Miałem przyjemność poznać - porządna firma!
Paweł
Paweł 20.11.2015, 21:05
Brawo Karol, tak trzymać:)

Pozostałe