Kościerzyna. "W lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo"

  • 11.09.2017, 10:59
  • admin 24
Kościerzyna. "W lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo"
Bezpieczeństwo najmłodszych mają też na uwadze policjanci, którzy odwiedzają szkoły podstawowe i uczą dzieci najważniejszych zasad ruchu drogowego.

„Patrzę w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo” - na przejściu dla pieszych to tej reguły powinniśmy stosować się wszyscy, bez względu na wiek. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 doskonale znają tę zasadę. Wiedzą też, że przez ulicę przechodzimy, a nie przebiegamy, a uważać trzeba zarówno na samochody, jak i na rowery.

Nawet dzieci mogą uratować czyjeś życie, jeśli wiedzą, jak wezwać pomoc w razie wypadku. 9-letnia Oliwia zna numer alarmowy, pod który trzeba zadzwonić w takiej sytuacji.

Trzeci element spotkania to przypomnienie najmłodszym, by nie ufali nieznajomym. Na przykładzie bajki o Czerwonym Kapturku dzieci uczą się, że osoba, która wydaje się miła może mieć złe zamiary.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaski, by były lepiej widoczne na drodze. Przypomnijmy, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym musi mieć na sobie widoczne elementy odblaskowe. Warto jednak zaopatrzyć się w nie także poruszając się po mieście.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ha ha ha ha POlicjant
ha ha ha ha POlicjant 12.09.2017, 06:43
ha ha ha już grozi palcem

Pozostałe