Olimpiada młodych rolników

  • 23.11.2015, 12:11 (aktualizacja 26.11.2015, 14:08)
Olimpiada młodych rolników PODR
W kościerskim Inkubatorze Przedsiębiorczości odbyły się eliminacje powiatowe Olimpiady z Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie oraz Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.

Eliminacje zostały zorganizowane przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Patronat honorowy nad tą imprezą sprawowała Alicja Żurawska, starosta powiatu kościerskiego.


W eliminacjach udział wzięło 28 uczestników, rolników oraz uczniów PZS nr 1 w Kościerzynie. Wśród przeważającej ilości mężczyzn, w szranki konkursowe stanęła jedna kobieta, mieszkanka gminy Stara Kiszewa.


Jako pierwsze odbyły się eliminacje olimpiady z Wiedzy o BHP w Rolnictwie. Uczestnicy odpowiadali na 40 pytań testowych. Zwycięzcą eliminacji w Kościerzynie został Stanisław Burandt z Gostomka, gm. Lipusz, drugie miejsce zajął Paweł Kubiszewski, a trzecie Rafał Januszewski. Obydwaj panowie są mieszkańcami Konitop w gminie Lipusz. Laureaci wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w Słupsku.


Jako drugie odbyły się eliminacje Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Wzięło w nich udział również 28 osób. Do ścisłego finału ustnego  zakwalifikowali się panowie: Sebastian Chylewski ze Stężycy, Szymon Filipski z Wysina, gm. Liniewo, Artur Tusk z Rzepisk, gm. Stężyca, Stanisław Burandt z Gostomka, gm. Lipusz oraz Paweł Stolc z Rymanowca, gm. Liniewo.
Finałowe rozgrywki śledzili razem z widzami Alicja Żurawska – Starosta Kościerski oraz Aleksander Mach – Dyrektor PODR.


Po zaciętych rozgrywkach wyłonił się zwycięzca, a został nim Szymon Filipski, który z  rąk dyrektora PODR otrzymał pamiątkowy puchar oraz dyplom. Drugie miejsce zajął Artur Tusk, a trzecie Stanisław Burandt.

 

 

Źródło: Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

 

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe