Łubiana. Pożar domku letniskowego

  • 22.09.2017, 13:43
  • admin 24
Łubiana. Pożar domku letniskowego
Siedem zastępów straży pożarnej gasiło pożar domku letniskowego, który w czwartkowe popołudnie wybuchł w Łubianie, niedaleko ośrodka Garczyn.

Straż otrzymała zgłoszenie tuż po 17.30. Gdy na miejsce dojechały pierwsze jednostki domek był już cały w ogniu. Na miejscu była właścicielka, której udało się w porę opuścić obiekt. W akcji wzięły udział dwa zastępy JRG i 5 zastępów OSP: z Łubiany, Kornego, Wielkiego Klincza, Lipusza i Skorzewa. Działania polegały przede wszystkim na ugaszeniu ognia, podano dwa prądy wody, odłączono zasilanie elektryczne, strażacy schłodzili i wynieśli z budynku butlę gazową. Akcja trwała 4 godziny i 20 minut. Nikt nie został ranny, ale domek spłonął doszczętnie, straty wyniosą najpewniej około 150 tysięcy złotych.

Jak dowiedzieliśmy się od właściciela jednego z okolicznych domków, w tym miejscu istnieje duży problem z dojazdem służb ratowniczych. Chodzi nie tylko o przejazd wozów strażackich, ale również karetek.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana, ale najprawdopodobniej był to nieszczelny przewód kominowy. Na progu jesieni koniecznie pamiętać trzeba o przeglądzie instalacji grzewczych i czyszczeniu przewodów kominowych.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

adi
adi 22.09.2017, 17:48
To chyba w Garczynie
do adi
do adi 23.09.2017, 18:41
to jest w Łubianie a garczyn to odd lat potoczna nazwa.

Pozostałe