Garczyn. Zlot harcerski

  • 25.09.2017, 12:24 (aktualizacja 25.09.2017, 12:37)
  • Mat. nadesłane
Garczyn. Zlot harcerski
W dniach 22-24 września 2017 r. w Garczynie w Powiatowym Centrum Młodzieży odbył się Zlot Harcerski w 85 rocznicę Międzynarodowego Zlotu Skautów Wodnych, zorganizowany przez Hufiec ZHP Kościerzyna. W imprezie uczestniczyli skauci hufca Kościerzyna.

Pierwszego wieczoru po zakwaterowaniu odbył się apel rozpoczynający zlot, po nim wszyscy wspólnie śpiewali i pląsali przy obrzędowym ognisku. Gości specjalnym tego ogniska byli harcerze, którzy 85 lat temu jako młodzi chłopcy uczestniczyli w Międzynarodowym  Zlocie Skautów Wodnych. Dh Werner Feliks Rzeźnikowski z Kościerzyny (lat 97) i rok młodszy Edmund Konkolewski z Wiela.-wspomnieniom nie było końca. Harcerze otrzymali również od przedstawiciela PCM symboliczne klucze ośrodka. Pan Zygmund Gliński przybliżył historię placówki, która od dziesiątek lat jest związana z Kościerzyną i skautami.

 Sobota była dniem pełnym wrażeń. Zaraz po śniadaniu patrole wyruszyły na rywalizację harcerską, gdzie musiały zmagać się z wieloma konkrecjami. Wieczorem odbyła się polowa msza harcerska a po niej nocne biegi.

 W niedziele na apelu kończącym Zlot zostały ogłoszone wyniki współzawodnictwa. I tak:

I miejsce zajęła 1 Harcerska Drużyna Turystyczna „Wandry” ze Starej Kiszewy,

II miejsce12 Drużyna Harcerska z Kościerzyny, 

III 8 Drużyna Harcerska z Kościerzyny.

Harcerze bardzo dziękują za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia Powiatowemu Centrum Młodzieży w Garczynie, które nas gościło oraz urząd gminy Kościerzyna, które zorganizowało przejazd Edmunda Konkolewskiego z Wiela.

 

Mat. nadesłane

Zdjęcia (42)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe