Będomin. 35. Bieg Mazurka Dąbrowskiego

  • 26.09.2017, 09:25 (aktualizacja 26.09.2017, 10:05)
  • admin 24
Będomin. 35. Bieg Mazurka Dąbrowskiego
Już po raz 35. w Będominie odbył się Bieg Mazurka Dąbrowskiego. Zawody zawsze odbywają się w ostatnią niedzielę września. W sportowej rywalizacji wzięło udział kilkuset zawodników - od kilkulatków do seniorów.

Biegi w Będominie nie mogłyby rozpocząć się bez odśpiewania hymnu narodowego, którego twórca Józef Wybicki urodził się właśnie w tym miejscu.

Następnie zapłonął znicz olimpijski, ogień przynieśli: paraolimpijczyk Daniel Pek oraz reprezentacja klasy sportowej Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie. Utytułowany biegacz, który swoją karierę rozpoczynał od startów w Biegu Mazurka został uhonorowany podziękowaniami od starosty Alicji Żurawskiej, wójta Andrzeja Pollaka oraz kuratora Muzeum Hymnu Narodowego Przemysława Reja. 

Gdy nadszedł czas na bieganie pierwsi wystartowali reprezentanci VIP-ów, którzy do pokonania mieli 200 metrów. Kurator muzeum dał tu świetny przykład na to, że Bieg Mazurka to impreza rodzinna, bo dystans pokonał razem z półtorarocznym synkiem,

W Biegu Maluchów wzięły udział dzieci z rocznika 2011 i młodsze. Dla niektórych w pokonaniu 200 metrów niezbędna okazała się asysta rodziców. Ale już bez niczyjej pomocy dystans 5 kilometrów przebiegli uczestnicy Biegu Głównego. Najszybciej na mecie pojawił się Michał Czapiński z Redy, wśród pań zwyciężyła Weronika Lizakowska. Odbyły się też biegi na dystansach 400, 800 1000 1500 i 2500 metrów.

Imprez biegowych jest w okolicy sporo, ale ta wyróżnia się łączeniem rywalizacji sportowej z promowaniem wartości patriotycznych i lekcją historii.

Szczegółowe wyniki 35. Biegu Mazurka oraz zdjęcia z imprezy publikujemy poniżej.

 

admin 24

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe