Unieważniony przetarg na remont dworca

  • 29.09.2017, 12:40 (aktualizacja 03.10.2017, 11:24)
  • admin 24
Unieważniony przetarg na remont dworca
Wciąż aktualne jest pytanie: kiedy kościerski dworzec kolejowy przestanie straszyć? Przetarg na remont został unieważniony, bo do konkursu wpłynęła tylko jedna oferta, znacznie przewyższająca kosztorys.

Kościerzyna zaprasza i wita, ale pierwsze wrażenie po przyjeździe pociągiem nie zachwyca. Szary dworzec, który nie oferuje nic poza schronieniem przed deszczem i kupieniem biletu to kiepska wizytówka. Ma się to zmienić, ale droga do remontu jest wyboista

Michał Majewski - burmistrz Kościerzyny: Napewno coś się w tym miejscu zacznie dziać. Mamy już przygotowaną specyfikację, wszystko zrobione. Niestety, sytuacja rynkowa spowodowała, że oferta w otwartym przetargu przekraczała nasz kosztorys i zabezpieczone pieniądze o ponad 2,5 miliona złotych.

Zamiast 6,5 wykonawca zaproponował ponad 9 milionów złotych. Przetarg został unieważniony, a specyfikacja ma zostać ponownie przeanalizowana, by spróbować uzyskać niższą kwotę. 

Michał Majewski: My mamy okres do zamknięcia tej perspektywy finansowej do końca 2020 roku i z pewnością w tym czasie się zmieścimy. Przez tyle lat dworzec nie był rewitalizowany, nie był odnawiany. Doprowadziliśmy do tego, że w końcu udało się go przejąć od PKP i to my będziemy go finansować. I chciałbym tutaj też podkreślić bardzo wyraźnie, że nasz wkład własny będzie na poziomie 75%, że tutaj środki zewnętrzne będą na poziomie 25% tylko, bo to środki związane z przepływem pasażerów.

Z tego względu miasto spróbuje jeszcze raz, a by może dwa razy ogłosić przetarg, by znaleźć wykonawcę, który zbliży się do zaproponowanej kwoty. Jeśli to się nie uda, kosztorys trzeba będzie zwiększyć.

Michał Majewski: W tym przypadku bardzo cieszę się, że w ciągu ostatnich trzech lat tak pilnowaliśmy budżet, oszczędzaliśmy pieniądze, że doprowadziliśmy do znacznego zmniejszenia zadłużenia miasta. I jeśli w obecnej sytuacji rynkowej będzie potrzeba zwiększać środki na realizację poszczególnych zadań, na które dostaliśmy dofinansowanie, teoretycznie mamy z czego to zrobić i to bardzo mnie cieszy, że mimo wszystko będziemy przystępować do realizacji tych zadań.

Plan zakłada, że dworzec ma zostać wyremontowany do końca listopada przyszłego roku. Odrestaurowana ma zostać elewacja i wnętrze budynku.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dobrze, że mamy SENATORA
Dobrze, że mamy SENATORA 04.10.2017, 08:32
Dzięki rozwojowi połączeń i skróceniu czasu dojazdu jest szansa na szybszy rozwój regionu.
Justyna
Justyna 02.10.2017, 19:31
Postawmy tam Stolema za 10 tys. i już dworzec stanie się atrakcją torystyczną.
Justyna
Justyna 02.10.2017, 19:32
turystyczną*
Jn
Jn 02.10.2017, 10:46
a majewskiego zrobiono już 3 Schetynówki
Kościerzak
Kościerzak 01.10.2017, 12:07
Jaki gospodarz takie podwórko .
Katal
Katal 01.10.2017, 09:35
Nie czarujmy się. Majewski NIE CHCE ZREALIZOWAĆ PROJEKTU WĘZŁA INTEGRACYJNEGO. Majewski robi wszystko, aby odstąpić od tego projektu w całości. Jeśli to mu się nie uda, wówczas będzie się starał maksymalnie ograniczyć ten projekt. Majewski boi się dużych projektów. W mojej ocenie przetarg był tylko ustawką, żeby burmistrz miał powód do odstąpienia od realizacji tego projektu. Jeszcze raz podkreślę, że projekt węzła nie zostanie zrealizowany w całości.
ha ha ha
ha ha ha 29.09.2017, 14:43
bu ha ha ha

Pozostałe