Kościerzyna. Biegali po obwodnicy

  • 02.10.2017, 11:52 (aktualizacja 02.10.2017, 11:54)
  • admin 24
Kościerzyna. Biegali po obwodnicy
W sobotę na gotowej obwodnicy Kościerzyny odbył się Dzień Otwarty dla mieszkańców. Przed południem droga zmieniła się w trasę XXIII Kościerskich Biegów Ulicznych.

W tym roku wyjątkowo Biegi Uliczne zmieniły termin i miejsce. Była to w końcu jedyna okazja do tego, by pobiec po obwodnicy Kościerzyny, tuż przed jej oficjalnym otwarciem. Uczestnikom kibicował burmistrz Michał Majewski, bardzo zadowolony z tego, że miasto nareszcie doczekało się obwodnicy.

Z wyjątkowej okazji przebiegnięcia się nowo wybudowaną trasą skorzystało ponad 100 osób, które wzięły udział w biegach na dystansach od 200 metrów do 10 km. Byli wśród nich utytułowani biegacze i amatorzy. Biegaczom kibicował między innymi dyrektor gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, pojawił się również poseł Stanisław Lamczyk.

Wróćmy do rywalizacji sportowej: w Biegu Głównym wystartowało ponad 100 zawodników. Mieli do pokonania około 10 km. Najstarszy uczestnik miał 84 lata. Najszybciej na mecie pojawił się Marek Kowalski z Żukowa. Wśród pań na mecie triumfowała Antonina Wirkus ze Szczecinka.

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe