Będzie drugi tor linii kolejowej do Gdyni. Dojedziemy szybciej do Trójmiasta

  • 03.10.2017, 10:43 (aktualizacja 03.10.2017, 11:35)
  • admin 24
Będzie drugi tor linii kolejowej do Gdyni. Dojedziemy szybciej do Trójmiasta
Dobre wieści dla podróżujących koleją do Trójmiasta. Trasa będzie dwutorowa, do celu mamy dojechać szybciej i w bardziej komfortowych warunkach. Zakłada to umowa na elektryfikację i modernizację linii kolejowych, którą podpisano w Urzędzie Wojewódzkim. Wartość projektu to 16 mln zł.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. chcą zmodernizować ponad 150 km linii na Pomorzu. To element projektu PKP "Prace na alternatywnym ciągu transportowym Bydgoszcz-Trójmiasto, Etap I"  o wartości blisko 900 mln zł. Najważniejsza dla nas część ma objąć odcinki między Somoninem a Kartuzami, Glinczem a Kartuzami oraz Kościerzyną a Gdynią. Plan zakłada wybudowanie drugiego toru między naszym miastem a Gdańskiem Osową.

Piotr Karczewski - radny Sejmiku Województwa Pomorskiego: Zostanie położone około 50 km nowego toru i nastąpi elektryfikacja tej linii gdzieś w granicach 88-90 km. Jakie będą korzyści? Oczywiście korzyści będą takie, że skróci się czas dojazdu do Gdyni.

W tej chwili taka podróż trwa 1 godzinę i 16 minut, a ma skrócić się do około jednej godziny. Kursować ma też więcej pociągów, a dzięki budowie i modernizacji peronów komfort podróżowania ma się znacznie polepszyć.

Po modernizacji pociągi pasażerskie między Gdynią a Kościerzyną będą mogły poruszać się z prędkością do 140 km/h, czyli o 40 km/h szybciej niż teraz. Zmiany czekają też przejazdy kolejowo-drogowe, na których zamontowane mają zostać nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym, sygnalizacja i rogatki. Prace projektowe ruszyły i mają potrwać do 2019 roku. Roboty wystartują w 2020 i potrwają do 2023.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

SENATOR BONKOWSKI
SENATOR BONKOWSKI 05.10.2017, 13:44
MAMY KOLEJNY DUŻY PROJEKT DLA NASZEGO MIASTA A TO JESZCZE NIE KONIEC
demot
demot 04.10.2017, 12:50
Powstaną również dwa tory na trasie K-na - Bydgoszcz. Tego zapomniał powiedzieć
Dobrze, że mamy SENATORA
Dobrze, że mamy SENATORA 04.10.2017, 08:30
Jest szansa na elektryfikacje linii kolejowej do Gdyni i Bydgoszczy. Dzięki temu będziemy szybciej jeździć koleją.

Pozostałe