Kościerzyna. Pościg za przestępcą

  • 03.10.2017, 10:53 (aktualizacja 03.10.2017, 17:53)
  • KPP w Kościerzynie
Kościerzyna. Pościg za przestępcą
W piątek przed południem policjanci z Kościerzyny otrzymali zgłoszenie od funkcjonariuszy konwojujących przestępcę, że ten uciekł z konwoju. Pościg za przestępcą odbył się w ramach ćwiczeń. Ich celem było sprawdzenie procedur przewidzianych w takich okolicznościach i zachowania się policjantów w trakcie pościgu. Ćwiczenia zakończyły się sukcesem.

Podczas konwoju doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego. Jeden z policjantów został ranny. Niestety, zatrzymanemu mężczyźnie udało się uciec. O sytuacji natychmiast poinformowanego dyżurnego policji, który przystąpił do działań pościgowo-blokadowych. W akcji uczestniczyło 11 funkcjonariuszy, 3 radiowozy. Na szczęście, szybko udało się zatrzymać uciekiniera. Choć ta akcja wyglądała bardzo spektakularnie, była tylko ćwiczeniem.

Tego typu działania prowadzone są w kościerskiej komendzie raz w roku. Dzięki nim, policjanci są doskonale przygotowani do podobnych sytuacji, które w każdej chwili mogą zdarzyć się naprawdę. To właśnie dlatego uczestniczyli w ćwiczeniach dowódczo-sztabowych, które odbyły się na terenie kompleksu leśnego Kościerzyna-Sarnowy. Policjanci również doskonalili umiejętności w zakresie podejmowania decyzji w aktualnej sytuacji i dokonania weryfikacji koncepcji działania w sytuacjach pościgowych. 

Ćwiczenia zakończyły się sukcesem.

KPP w Kościerzynie

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bonk
Bonk 03.10.2017, 21:17
Podobno przygotowują się na wypadek ucieczki "korzenia"
ktoś
ktoś 03.10.2017, 12:37
Ja myślałem że gonią tego byłego co K. o nim piszą.

Pozostałe