Jubileusz Forum Ekologicznego. Honorowym gościem minister Szyszko

  • 09.10.2017, 13:32 (aktualizacja 09.10.2017, 13:43)
  • admin 24
Jubileusz Forum Ekologicznego. Honorowym gościem minister Szyszko
Kaszubsko-Pomorskie Forum Ekologiczne obchodziło jubileusz 25-lecia. Uroczystość odbyła się w kościerskiej Sali Szopińskiego, a jej honorowym gościem był minister środowiska Jan Szyszko. 

Świętowanie 25-lecia przybrało formę konferencji na temat „Ochrona pomorskich lasów - w trosce o ich czystość i nasze bezpieczeństwo”. Właśnie ochrona przyrody jest priorytetem dla członków świętującego ćwierćwiecze stowarzyszenia.

Medale za zasługi na rzecz ochrony środowiska i gospodarki wodnej wręczył minister środowiska. Jan Szyszko podkreślał, że nie miał żadnych wątpliwości co do tego, że wszystkie zasugerowane przez przewodniczącego forum osoby zasługują na uznanie. Medalem odznaczona została między innymi Teresa Preis - prezes zarządu Oddziału Powiatowego Ligi Ochrony Przyrody.

Podczas konferencji kilkukrotnie wracano do sierpniowej nawałnicy, która na wiele lat zmieniła kaszubskie lasy. Lasy kościerskiego nadleśnictwo zostały częściowo udostępnione. Zakaz wstępu został wycofany na terenie pięciu z dwunastu nadleśnictw: Lubań, Nowa Kiszewa, Zabrody, Podrąbiona i Karsin.

Sołtys wsi Rytel Łukasz Ossowski otrzymał z rąk Jana Zaborowskiego specjalne wyróżnienie - honorowe członkostwo Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Pomorskiego, którego symbolem jest kapelusz gospodarza wsi.

 

Tytuł Honorowego Członka, tym razem Kaszubsko-Pomorskiego Forum Ekologicznego, otrzymał również minister Jan Szyszko.

 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tak myślę,że
tak myślę,że 15.10.2017, 11:56
Forum Ekologiczne to prywatny,rodzinny twór. Wielkie uznanie dla Jana,że przez tyle lat opłacał składki członkowskie za martwe dusze
Waldek
Waldek 12.10.2017, 17:15
Koło Pana Ministra sama Platforma czy Pan Minister wiedział z kim rozmawia ? chyba nie . Takie towarzystwo to jest skandal .
Do a kto był założycielem
Do a kto był założycielem 10.10.2017, 19:25
Założyciele i faktyczni twórcy Forum czują się dzisiaj niekomfortowo gdy widzą jak Jan zrobił z tego prywatny "folwark". Zresztą część skutecznie wyeliminował.
Nadal nie wiem...
Nadal nie wiem... 15.10.2017, 12:56
Kto był założycielem tego Forum, po co to założono i czemu miało służyć.
zawiedziony
zawiedziony 10.10.2017, 12:53
Były takie tłumy , że zabrakło miejsc dla założycieli.
A kto był założycielem?
A kto był założycielem? 10.10.2017, 13:54
Ja myślałem, że "złoty" Jan

Pozostałe