Kościerscy ratownicy z sukcesami Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego

  • 17.10.2017, 09:40
  • Nadesłane/Michał Zarach
Kościerscy ratownicy z sukcesami Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego
W dniu 8 października w Gniewinie odbyła się II Runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego o Puchar Wójta Gminy Gniewino, w której wystartowała również ekipa ratowników z Kościerzyny reprezentująca tradycyjnie Kaszubską Drużynę Słupskiego WOPR z Garczyna.

W zawodach ratownicy startowali w 3 konkurencjach (100m z przeszkodą, 100m kombinowane i 50m z manekinem) i w 3 kategoriach wiekowych (młodzik12-14 lat, junior 15-17 lat i senior) zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Z Kościerzyny pojechała 5 osobowa reprezentacja i zdobyła 6 medali.

W konkurencji 100m z przeszkodą brązowy medal wywalczyła w młodziczkach Amelia Załucka, a w juniorkach srebrny medal Julia Kiedrowska, natomiast w młodzikach Konrad Etmański był 4, a Damian Kutela na 5 miejscu. Złoty krążek na dystansie 100m kombinowane w juniorkach zdobyła Julia Kiedrowska, a o wielkim pechu może mówić Magda Majewska, bo wyprzedziła Julię, lecz została zdyskwalifikowana przez sędziego za mały błąd. Na tym samym dystansie srebrny medal wywalczył w kategori młodzików Konrad Etmański. W ostatniej konkurencji 50m z manekinem złoto wywalczyła Magdalena Majewska, a brąz Julia Kiedrowska. 

Ten start był bardzo udany dla naszych młodych ratowników, szczególnie, że swoje pierwsze medale zdobywali młodzicy - Konrad Etmański i Amelia Załucka. 

Ostatnia tegoroczna runda odbędzie się 26 listopada w Słupsku i wtedy poznamy zwycięzców całej ligi. Największe szanse na triumf ma Julia Kiedrowska, więc trzymamy kciuki za udany występ na Finale w Słupsku.

Nadesłane/Michał Zarach

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

michaś NIC NIE MOGĘ
michaś NIC NIE MOGĘ 18.10.2017, 06:36
Nawet kółka graniastego nie zrobi.
Marcin
Marcin 17.10.2017, 23:06
Kółko graniaste Pana Michala hahahah

Pozostałe