piątek, 19 kwietnia 2024 21:54

Kolekcja medali dla Marcina Łukowicza!

W sobotę i niedzielę 21-22 listopada odbył się Finał Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach, organizowany przez Klub Sportowy Nautilus w Jastrzębiu Zdroju.

Podczas Rundy Finałowej największy sukces z naszych zawodników odniósł Marcin Łukowicz, który zdobył 3 medale: złoty na dystansie 100BF (dwie płetwy), srebrny na dystansie 200 PP (jedna płetwa) oraz brąz na dystansie 100 PW (pod wodą z butlą), w czwartej konkurencji 50 PP uplasował się tuż za podium, osiągając 4 czas w swojej kategorii wiekowej.

Ponadto podczas zawodów bardzo dobre wyniki osiągnęły: Magdalena Majewska 5 czas na 100BF oraz Julia Greń 5 czas na 25 PW.

Nasza 17 osobowa reprezentacja w trakcie zawodów finałowych znacząco poprawiła swoje rekordy życiowe i klubowe co jest efektem wprowadzenia nowego systemu treningowego przez trenerów Tomasza Kubickiego i Mateusza Kąkola.

Najwyżej w generalnej klasyfikacji w Polsce za rok 2015 uplasowali się następujący zawodnicy:

4 miejsce kat. C - Marcin Łukowicz uczeń Gimnazjum Montessori w Kościerzynie

7 miejsce kat. D - Magdalena Majewska uczennica Gimnazjum nr 3 w Kościerzynie

7 miejsce kat. C - Magda Stoltmann, uczennica Gimnazjum nr 2 w Kościerzynie

8 miejsce kat. E - Julia Greń uczennica Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościerzynie

9 miejsce kat. E - Franek Bystron uczeń Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie

10 miejsce kat. D – Szymon Kropidłowski uczeń Gimnazjum nr 3 w Kościerzynie.

Nasz Klub uplasował się na bardzo dobrej 6 pozycji w kraju.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zarząd PZP-n powierzył naszemu Klubowi organizację przyszłorocznego Finału KPP, który odbędzie się w listopadzie 2016r. w Kościerzynie co jest dla Klubu ogromnym wyróżnieniem i promocją naszego miasta.

Już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy na te wyjątkowe zawody.