Powiat. Radni chcą zmian na parkingu przy szpitalu

  • 20.10.2017, 12:13 (aktualizacja 20.10.2017, 12:19)
  • Starostwo Powiatowe w Kościerzynie
Powiat. Radni chcą zmian na parkingu przy szpitalu
Z myślą o mieszkańcach, radni powiatowi podjęli apel w sprawie miejsc parkingowych przy kościerskim Szpitalu

Podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu Kościerskiego, która odbyła się 18 października br., radni powiatowi przyjęli, w formie apelu, uchwałę w przedmiocie możliwości bezpłatnego parkowania oraz zwiększenia liczby miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych na parkingu przy Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie Sp. z o.o.

Sprawa parkingu przy kościerskim Szpitalu od dłuższego czasu budzi sporo dyskusji i ma istotne znaczenie dla mieszkańców Powiatu Kościerskiego. Od kilku lat bowiem, miejsca parkingowe przy kościerskim szpitalu są płatne, co dla wielu, nie tylko mieszkańców naszego Powiatu, ale także mieszkańców ościennych powiatów, korzystających z usług Szpitala Specjalistycznego, jest dużym obciążeniem finansowym.

Mając to na uwadze, a także liczne postulaty lokalnej społeczności dotyczące podjęcia działań w celu całkowitego zniesienia odpłatności za korzystanie z parkingu oraz utworzenia dodatkowych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych na parkingu przy Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie,  radni Powiatu Kościerskiego przyjęli apel w tej sprawie.

Jak napisano w apelu, Rada Powiatu Kościerskiego, spełniając oczekiwania lokalnej społeczności, a także osób mieszkających w sąsiednich powiatach, podejmuje ten apel mając nadzieję na zrozumienie problemu i niezwłoczne podjęcie stosownych działań w celu jego realizacji. Utworzenie bezpłatnego parkingu przy szpitalu zwiększy bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego na ul. Piechowskiego w Kościerzynie. Niejednokrotnie  osoby, dla których płatny parking jest zbyt dużym obciążeniem finansowym, pozostawiając swoje samochody na chodnikach i poboczach, stwarzają ogromne zagrożenie na drodze. Na szczególną uwagę zasługują również osoby niepełnosprawne oraz konieczność utworzenia dla nich dodatkowych miejsc parkingowych położonych np. blisko wejść do budynku szpitala. Taka możliwość zaparkowania pojazdu, w przypadku osób
z niepełnosprawnością ruchową, ma kluczowe znaczenie. 

Radni w apelu podkreślili także fakt, że od dnia 1 października br. Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie realizuje świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, co w konsekwencji oznacza, iż znacznie zwiększy się liczba osób korzystających z jego usług.

Zaznaczono także, że powyższe uzasadnione jest nie tylko interesem mieszkańców Powiatu Kościerskiego, czy też  korzyściami uzyskiwanymi w wyniku realizacji przedsięwzięć służących ogółowi w zakresie zadań ciążących na Szpitalu, realizowanych na drodze świadczonych usług powszechnie dostępnych, związanych z ochroną zdrowia, ale także respektowaniem konstytucyjnych wartości wspólnych dla całego społeczeństwa, jakim jest zapewnienie, niezależnie od sytuacji materialnej, równego dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej.

Uchwała w sprawie przyjęcia niniejszego apelu skierowana została do Prezesa Zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o., a jej treść zostanie przekazana także Marszałkowi Województwa Pomorskiego oraz Wójtom Gmin z terenu Powiatu Kościerskiego.

 

 

  

 

Starostwo Powiatowe w Kościerzynie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pacjent
Pacjent 17.09.2019, 20:31
Zgłosić organom kontroli, czy parking nabija kasę prywatnej firmie, czy firma ta działa na korzyść szpitala, czy jest to działanie legalne, kto na tym zarabia, ile zarabia szpital, na co idzie ten zarobek, czy ten sposób zarobkowania ma podstawy prawne.Dlaczego nie ma po pół godziny.Dlaczego za mandat trzeba zapłacić 20 a w mieście 15 zł?.Dlaczego trzeba szukać papieru w parkometrach.Czy trzeba dziennikarzy wezwać czy ktoś się tym zajmie.
Michaś
Michaś 26.10.2017, 13:29
NIC NIE MOGĘ
Pacjentka
Pacjentka 26.10.2017, 08:52
Bardzo dziękują Pacjenci za wsparcie nas by odciążyć nas kosztami parkingu a zarazem by nam wystarczyło na lekarstwa które są drogę.
Czy to prawda?
Czy to prawda? 24.10.2017, 07:30
Pan radny Janta i radny Gierszewski razem, będą kandydować w wyborach?
Księgowy
Księgowy 22.10.2017, 13:07
Zgłosić organom kontroli, czy parking nabija kasę prywatnej firmie, czy firma ta działa na korzyść szpitala, czy jest to działanie legalne, kto na tym zarabia, ile zarabia szpital, na co idzie ten zarobek, czy ten sposób zarobkowania ma podstawy prawne.
Olaf
Olaf 22.10.2017, 09:31
Dziwię się, że tyle ludzi pcha się do tego szpitala. Przecież tam poza badaniami krwi nikt rozumny nie idzie po leczenie. Ani tam lekarzy z prawdziwego zdarzenia, nie licząc tych którzy przyjeżdżają z trójmiasta na zabiegi i operacje, ani tam jakiejś specjalnej obsługi, ani właściwego poziomu wyleczalności chorób przewlekłych. Jest jedynie przesadne mniemanie o sobie i arogancja.
Kierowca
Kierowca 22.10.2017, 09:25
Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się płacić za ten parking. A jak wcisną mi jakiś "mandat" za wycieraczkę, to tylko dla ich satysfakcji, bo nie ma takiej siły, żeby go ze mnie ściągnąć. Wystarczy pomyśleć.
Średni
Średni 21.10.2017, 23:58
Z tego co wiem parking przy szpitalu(chodzi o ten parking między szpitalem a lasem) był zawsze płatny, od samego początku, tylko z tą różnicą, że nie zarządzała nim jakaś tam firma, tylko sam szpital. Bezpłatny parking był tylko od strony basenu, dopóki nie przejęła tego wspomniana firma z Sopotu.
Artur
Artur 23.10.2017, 12:17
Pewnie że był płatny ale tylko 2 zł za cały postój do póki się nie wyjechało a nie 2 zł za godzinę.
mały
mały 21.10.2017, 09:23
Ha ha ha DOBRE....szpital a raczej mafia z Sopotu ,która pobiera opłaty za parking i mandaty,a jest tego sporo...nie pozbędzie się KURY ZNOSZĄCEJ ZŁOTE JAJKA.Czy Wy państwo radni wierzycie w to ???? Czy tylko robicie COŚ, żeby COŚ robić?niech ludzie widzą że działamy.Żenada !!!!!!!!
Polikarp
Polikarp 20.10.2017, 23:33
No szok rada powiatu się obudziła !!!!!!!!!!!!!!!!
Proponuję jeszcze podjęcie uchwał w sprawie srogich wiatrów, dziur w asfalcie i ozonie, wybuchów na słońcu oraz lepszego jutra. Szpital jest spółką z o.o., jeżeli coś nie działa jak powinno to zarząd powinien lecieć na bruk z poniesieniem konsekwencji finansowych swoich działań. Ale nie, rada powiatu podjęła najważniejszą uchwałę w tej kadencji. Gratulacje.
No tak
No tak 20.10.2017, 23:52
A jacy z siebie będą dumni.........!!!
To dopiero coś!!!!!!!!!!!!!!!!!
Polikarp
Polikarp 21.10.2017, 15:45
Radni powiatowi mają w pocie czoła ręce pełne roboty, mogą zaapelować do KIm Dzong Una o nierozprzestrzeniania broni atomowej, do premiera Chin Li Keqiang o zniesienie kary śmierci albo Kalifa Kalifatu Państwa Islamskiego o powstrzymanie się od Dżihadu. Powodzenia, wieszczę radnym powiatowym olbrzymi sukces wieńczący wytężoną pracę.
No nareszcie!
No nareszcie! 20.10.2017, 19:16
Szkoda że tak późno ale w końcu zaczęli działać.
menda
menda 20.10.2017, 18:35
A co tam słychać u kościerskiej Starosty Alicji intrygantki "damy" spod Kamiennej Góry sławnej z robienia loda i innych uciech chłopom.
Paniusia
Paniusia 21.10.2017, 22:51
Panie Darku, nie wypada. Nie stac Pana na rzeczowy głos w dyskusji tylko na intrygi? Może czas juz oddac stołek młodszym.
Grześ
Grześ 21.10.2017, 20:13
A Pan Darek swoje… Gdy tylko jest mowa o naszym powiecie, wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że czeka nas kolejna fala darkowej głupoty, agresji i chamstwa! Zaczyna mi się już Pana robić zwyczajnie żal. Z Pańskich wpisów wypływa mieszanka braku szacunku /nie tylko do innych ludzi ale przede wszystkim samego siebie/ oraz nienawiść względem tych, którzy są od Pana mądrzejsi, osiągnęli sukces zawodowy i spełnienie w życiu rodzinnym. Nie ośmieliłbym się nikogo z tych opluwanych przez Pana tak pieczołowicie osób porównywać z Panem – to tak jakby zestawić miejski szalet z Wersalem.

Zaczynam też coraz częściej podejrzewać, że Pana żenująca kakofonia ma podłoże erotyczne. Może te liczne, przesiąknięte ordynarnym chamstwem pyskówki pod adresem „damy” to wynik Pańskich niespełnionych fantazji erotycznych lub poważnych zaburzeń. Zamiast nocnego przesiadywania przed komputerem i tych nieudolnych prób zdyskredytowania Pani Alicji polecam wizyty u jakiegoś wybitnego specjalisty!
Ronin
Ronin 20.10.2017, 21:19
"Mendo" myślę, że jesteś z D....... Szkoda to taka piękna miejscowość, a co słychać u ciebie? Surfujesz po internecie? Co tam przeglądasz ? na pewno nie czytasz o doktrynach filozoficznych. Zdaje mi się, że szczytem twoich możliwości intelektualnych są Kiepscy w TV i bardzo nieprzyzwoite strony internetowe. Słyszałeś, że co jakiś czas ktoś hakuje te strony i upublicznia dane osób z nich korzystających.
Ale do rzeczy - twoje chamskie komentarze świadczą o niskim poziomie intelektualnym, słabej kondycji psychicznej oraz zazdrości graniczącej z paranoją. To wszystko co wypisujesz przekracza wszelkie granice. W twoich komentarzach nie ma krzty prawdy i merytorycznej krytyki. Stać cię tylko aby spożywać w odosobnieniu alkohol i pisać te bzdury, przecież nikt trzeźwo myślący nie wylewał by takiej nienawiści. Najczęściej aktywny jesteś w nocy jak hiena, tylko ona poluje, a ty żyjesz nienawiścią i niespełnionymi ambicjami. Dobrze, że mądrzy ludzie trzymają cię na krótkiej smyczy. Ocknij się czas zmienić swoje życie bo zwiędniesz ze zgryzoty.
Życzę dużo mądrości Darku.
Jurek
Jurek 20.10.2017, 17:20
Słuszna uwaga honorowi krwiodawcy powinni być grupą uprzywilejowaną, oni często ratują nasze zdrowie no i życie. Szpital jest instytucją użyteczności publicznej więc parking powinien być bezpłatny. Powodzenia w słusznej inicjatywie.
Ewa
Ewa 20.10.2017, 13:53
Ja dostałam mandat, mimo że miałam wykupione parking na dwie godziny. Jednak stan mojego zdrowia pozwolił mi opuścić szpital po 9 godzinach i nie byłam w stanie uiścić dodatkowej opłaty...
``
`` 20.10.2017, 12:52
warto wspomnieć o honorowych krwiodawcach, którzy dostali 3 miejsca pod estakadą dla karetek, które WIECZNIE są zajęte, więc musza płacić.

Pozostałe