Grypa atakuje. Dużo zachorowań w powiecie kościerskim

  • 25.10.2017, 13:14
  • Krzysztof Wencki
Grypa atakuje. Dużo zachorowań w powiecie kościerskim
Grypa to choroba, którą często bagatelizujemy, lub mylimy z przeziębieniem. Tymczasem różnica w konsekwencjach jest ogromna, a za ten błąd możemy słono zapłacić. Powikłania po grypie mogą być bardzo niebezpieczne. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza, że w naszym powiecie notujemy coraz więcej zachorowań.

Zmienna pogoda, deszcz i chłód to idealne warunki na złapane wirusa grypy. Musimy więc mieć się na baczności. Objawy pojawiają się nagle: gorączka, bóle mięśni i stawów oraz towarzyszące im dreszcze to wyraźny sygnał: czas pójść do lekarza.

Zarazić się można łatwo: wirus przenosi się najczęściej drogą kropelkową: podczas kaszlu, kichania, czy bezpośredniego kontaktu. Grypa jest, niestety, bardzo zaraźliwa. Kościerski Sanepid otrzymał do końca września 23 tysiące zgłoszeń o zachorowaniach. W 2016 tyle przypadków odnotowano w ciągu całego roku. 

Skuteczną metodą zapobiegania zarażeniom wirusem grypy są profilaktyczne szczepienia, szczególnie zalecane seniorom i dzieciom oraz osobom pracującym z ludźmi.

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Michaś
Michaś 26.10.2017, 06:35
Za 12 tyś zł. miesięcznie pensji będę dbać o siebie. Będę uprawiać sport i dieta oraz będę zawsze zakładać płaszczyk i szalik jak będzie zimno. Tylko jeden mały szczególik: musicie mnie POnownie wybrać w wyborach...hm może teraz na starostę?
Michaś
Michaś 26.10.2017, 13:28
Daj już sPOkój drugi raz nie damy się nabrać :)
grypa
grypa 25.10.2017, 18:14
Mój kumpel z pracy ledwo przeżył po podanej szczepionce na grypę w ubiegłym roku. Miesiąc zwolnienia lekarskiego i organizm osłabiony do dzisiaj.
no tak
no tak 25.10.2017, 22:53
takie właśnie są dzisiejsze szczepionki ale zakute łby dalej będą się upierać przy tym że są cacy... skoro tak niech się szczepią co roku - selekcja naturalna w tym przypadku zadziała
Olaf
Olaf 25.10.2017, 15:52
Ludzie przestańcie żreć te blachy ciast, pić te kolorowe, słodzone napoje w butelkach, kawę dwa razy dziennie i inne słodycze, to żadna grypa Was nie dopadnie. Grejfrut, granat, kapusta kiszona, jabłka, cukinia, kalafior, brokuł, czosnek, gruszka, śliwka, pietruszka, burak czerwony, marchewka, imbir, kurkuma, cebula, melon, banan - to najlepsza szczepionka przeciw wszelkim chorobom. Można to kupić w każdym sklepie, albo niektóre wyhodować na własnym podwórku. Zacznijcie myśleć, czytać, dokształcać się a daleko zajdziecie. Nie tylko grypa Was nie dopadnie, ale nawet żaden nowotwór. No i trzeba się ruszać. Chodzić, jeździć na rowerze, wybrać się na basen czy długi spacer i myśleć o sobie. Zamiast siedzieć przy blachach ciast w niedzielę i czekać na na gości, warto wybrać się do lasu czy na pole na zwykły spacer. Boże, że w XXI wieku trzeba to jeszcze ludziom tłumaczyć?
Ciemnogród
Ciemnogród 25.10.2017, 13:28
Tysiące zgłoszeń o zachorowaniach na grypę buhahahahahhahahahah!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Myślący inteligentny człowiek wie co to grypa, potrafi czytać. Takie bajki to możecie w przedszkolu opowiadać. Kolejna reklama gównianych szczepień na tzw. Grypę.
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 26.10.2017, 08:36
idealnie w cel - naciąganie na kasę przez lobby farmaceutyczne.

Pozostałe