Rusza nabór wniosków o przyznanie stypendiów i nagród Starosty Kościerskiego dla uzdolnionych uczniów i absolwentów!

  • 08.11.2017, 09:17 (aktualizacja 08.11.2017, 09:22)
  • Starostwo Powiatowe w Kościerzynie
Rusza nabór wniosków o przyznanie stypendiów i nagród Starosty Kościerskiego…
Starostwo Powiatowe w Kościerzynie ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendiów oraz nagród Starosty Kościerskiego  dla uzdolnionych uczniów i absolwentów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych dla młodzieży, zamieszkałych na terenie powiatu kościerskiego za rok szkolny 2016/2017.

Stypendium Starosty Kościerskiego może być przyznane uczniowi, który spełnił co najmniej jeden z niżej określonych warunków: 

  1. w minionym roku szkolnym, poprzedzającym rok szkolny, na który przyznaje się stypendium, uzyskał średnią ocen co najmniej 5,20,
  2. w minionym roku szkolnym, poprzedzającym rok szkolny, na który przyznaje się stypendium, uzyskał średnią ocen co najmniej 4,75 oraz tytuł laureata lub finalisty w konkursie lub olimpiadzie przedmiotowej na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym,
  3. w minionym roku szkolnym, poprzedzającym rok szkolny, na który przyznaje się stypendium, uzyskał średnią ocen co najmniej 4,25 oraz indywidualnie tytuł laureata lub finalisty w konkursie lub olimpiadzie artystycznej na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym,
  4. w minionym roku szkolnym, poprzedzającym rok szkolny, na który przyznaje się stypendium, uzyskał średnią ocen co najmniej 4,0 oraz indywidualnie tytuł laureata lub finalisty w konkursie lub olimpiadzie sportowej na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym.

 

Natomiast Nagroda Starosty Kościerskiego może być przyznana absolwentowi, który w minionym roku szkolnym uzyskał średnią ocen co najmniej 5,20.

 

Termin naboru i miejsce składania wniosków:

Nabór wniosków o przyznanie stypendium oraz nagród Starosty Kościerskiego kończy się w dniu 30 listopada  2017 r. (decyduje data wpływu do urzędu). Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami, należy składać w Biurze Obsługi Interesanta Starostwa Powiatowego w Kościerzynie przy ul. 3 Maja 9c. Szczegółowych informacji na temat naboru wniosków udziela Pani Barbara Piepióra, Naczelnik Wydziału Edukacji, tel. 605 – 847 -701

 

Warunki ogólne:

Warunkiem ubiegania się o stypendium/nagrodę Starosty Kościerskiego jest złożenie wniosku spełniającego kryteria określone w Regulaminie przyznawania stypendiów oraz nagród Starosty Kościerskiego (Załącznik nr 2 do uchwały  nr XLI/49/2017 Rady Powiatu Kościerskiego z dnia 18 października 2017 r. w sprawie przyjęcia Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży z terenu powiatu kościerskiego pn. „Równaj w górę” oraz określenia szczegółowych warunków udzielania pomocy uzdolnionym dzieciom i młodzieży, form i zakresu tej pomocy oraz trybu postępowania w tych sprawach”). 

 

Uchwała, Program „Równaj w Górę”, Regulamin oraz wzory wniosków dotyczące przyznawania stypendiów oraz nagród Starosty Kościerskiego dostępne są       poniższym linku: 

http://koscierzyna.bip-24.pl/upload/pliki/Uchwala_Nr_XLI.49.2017.PDF

Starostwo Powiatowe w Kościerzynie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wyborca
Wyborca 09.11.2017, 18:28
Rusza kampania wyborcza
TYLKO KOBIETA na BURMISTRZA
TYLKO KOBIETA na BURMISTRZA 09.11.2017, 07:18
Czas na kobiety! Tylko one umieją rządzić, łączyć w pracy do wspólnego celu.
Wspaniale
Wspaniale 08.11.2017, 12:14
Promujmy kobiety. Tylko kobieta może być burmistrzem bo mężczyźni to matoły i nie umieją rządzić.
Matolowaty.
Matolowaty. 08.11.2017, 09:45
To znaczy że wg. Starosty sportowcy mogą być najbardziej matołowaci, artyści trochę mniej, a pozostali bardziej ogarnięci ?

Pozostałe