"Nasza woda była i jest dobra"

  • 10.11.2017, 11:54 (aktualizacja 06.06.2018, 18:18)
  • Krzysztof Wencki
"Nasza woda była i jest dobra"
Gościem "Przesłuchania" jest Robert Fennig - dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Infrastruktury KOS-EKO.

Rozmowę zaczęliśmy od niedawnej awarii. Dlaczego w Kościerzynie nie było wody i czy można zapobiec takim niespodziankom?

Czy KOS-EKO miało coś wspólnego z zamknięciem basenu?

Działa nowy system nawęglania kotłowni przy ul. Tetmajera. Węgiel to wciąż podstawowe paliwo, ale wymogi unijne wymuszają zwrot w kierunku energii ekologicznej. Co będzie działo się w tej kwestii w KOS-EKO?

Wielokrotnie w "Przesłuchaniach" nasi goście wracają do tematu kogeneracji. Czy rezygnacja z tego projektu była błędem?

Już w lutym Rada Miasta dała zielone światło dla modernizacji oczyszczalni. Szacowany koszt inwestycji to 14,5 mln złotych, ale staramy się o wsparcie unijne. Wiadomo już, czy uda się je zdobyć?

Wywiad kończymy pytaniem o to czy i jak zmienią się ceny.

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Majewski i Piechowski
Majewski i Piechowski 22.11.2017, 06:48
Duet który zatrzymał rozwój. CZAS ZMIAN nadchodzi.
KOBIETA na BURMISTRZA
KOBIETA na BURMISTRZA 16.11.2017, 07:34
Zmieni wizerunek Miasta, da nam nowe rozwiązania w sprawowaniu władzy i wprowadzi wyższe standardy etyczne. Tylko kobiety umieją przewidywać i planować i są zdyscyplinowane.
rurku
rurku 17.11.2017, 12:31
I pewnie masz na myśli KODziarkę Knopik?
MY!!!
MY!!! 16.11.2017, 01:08
Widać gołym okiem,że ktoś daje przyzwolenie na sprzedaż niedozwolonych artykułów dzieciom w Saloniku Prasowym na ul.Świętojańskiej.WSTYD DLA MIASTA KOŚCIERZYNA! A W TYM DLA OSÓB KTÓRE RZĄDZĄ MIASTEM A W SZCZEGÓLNOŚCI DLA P.BURMISTRZA.Mieszkańcy!!!
kasza
kasza 16.11.2017, 00:40
Na ul.Kartuskiej podobnie.Policja i Straż Miejska niech interweniuje.Gonią małolatów za zaśmiecanie.Trzeba ukrucić Tych co sprzedają.
GoGia
GoGia 16.11.2017, 00:28
PAN PAWELCZYK Z SALONIKU PRASOWEGO PRZY UL.ŚWIETOJAŃSKIEJ TRUJE DZIECIAKI SPRZEDAJĄC FAJKI NA SZTUKI BEZ AKCYZY.OTWIERA PACZKI,PALUCHAMI PODEJE DZIECIOM. CHOROBA BRUDNYCH RĄK. LUDZIE OBUDZCIE SIĘ!! ! NA LADZIE STOI PUSZKA Z NAPISEM ,,NA MANDATY,,W SKLEPIE CZUĆ ZIELSKIEM.SPRZEDAJE Z POD LADY INNE RZECZY,KTÓRE SĄ NIEDOZWOLONE W HANDLU.TO JEST DOBRA ZMIANA???
ale szybko
ale szybko 15.11.2017, 09:26
panie dyrektorze/prezesie prąd zaczął dziś migać, pal auto i po automatyków do Gd jedź :)
NIC NIE MOGĘ
NIC NIE MOGĘ 14.11.2017, 07:22
Pan Fenig patrzy na swojego szefa...NIC NIE MOGĘ
Średni
Średni 13.11.2017, 20:45
Chcecie automatyka na pokładzie, znam jednego...hehe. Ale tak na serio, same sterowniki mogłyby być zasilane poprzez UPS, wykluczyłoby to awarie sterowników na skutek "mrugania" napięcia z sieci.
Wstyd
Wstyd 13.11.2017, 19:22
Wielka firma, a zabrakło kasy na podstawowego fachowca tj automatyka. Byle pier.... i trzeba sprowadzać fachurę z trójmiasta.
doinformowany
doinformowany 13.11.2017, 16:46
Ma swojego przy***sa co robi fuchy w godzinach pracy oraz montując pompy na nowych blokach zasady konkurencji nie obowiązują no cóż prywata w końcu kolega.
Ot
Ot 12.11.2017, 20:40
W prywatnej firmie już by go nie było.
Kościerzanka
Kościerzanka 12.11.2017, 15:18
Słaby prezes skoro nie ma kontaktu z automatykami z Kościerzyny - a są tu tacy, którzy prowadzą obsługę wielu podmiotów nie tylko w Polsce, lecz również za granicą (co prawda niektórzy specjalizują się w innej branży, ale automatyka, to automatyka - gdyby było zapotrzebowanie, to wdrożyliby się i w tą dziedzinę).
Elektryczek-Kościerzanek
Elektryczek-Kościerzanek 13.11.2017, 07:07
Tu nawet nikt by nie musiał interweniować. Prowadzący eksploatację w tym wypadku powinien - skoro wiedział już dzień wcześniej o kłopotach dostawcy energii było skontaktowanie się z Energią celem wyjaśnienie istoty problemu, odłączenie zasilania zewnętrznego i przejście na zasilanie wewnętrzne. Nic by się nie popsuło i żaden automatyk by nie był potrzebny.
NIC NIE MOGĘ
NIC NIE MOGĘ 13.11.2017, 07:16
Pan Fenig patrzy na swojego szefa...NIC NIE MOGĘ
wera
wera 11.11.2017, 10:59
bip.koscierzyna.gda.pl/portal?id=408246 - LEKTURA NA DZIŚ
KAŹ
KAŹ 11.11.2017, 10:50
Akurat płeć nie ma nic do rzeczy......ważny jest MÓZG I UMIEJĘTNOŚĆ LOGICZNEGO MYŚLENIA PLUS WIEDZA TEORETYCZNA WSPARTA DOŚWIADCZENIEM
BURMISTRZ...Czas na KOBIETY
BURMISTRZ...Czas na KOBIETY 11.11.2017, 08:50
Teraz czas na kobietę. Dlaczego? Bo u nas tylko kobiety umieją rządzi.
BURMISTRZ KOBIETA
BURMISTRZ KOBIETA 11.11.2017, 09:55
Zmieni wizerunek Miasta, da nam nowe rozwiązania w sprawowaniu władzy i wprowadzi wyższe standardy etyczne. Tylko kobiety umieją przewidywać i planować.
NIC NIE MOGĘ
NIC NIE MOGĘ 11.11.2017, 08:43
Nic z nim nie zrobił a do Rady Nadzorczej wolał przyjąć Piotra Lizakowskiego byłego starostę...
Najlepsza fucha w mieście.
Najlepsza fucha w mieście. 10.11.2017, 17:30
Za brak wody odpowiada - Energia, za zły stan oczyszczalni -
oczyszczalnia, za brak ekologicznej kotłowni - Unia Europejska, czy Pan Dyrektor jest Panem Dyrektorem od wczoraj ? Wysoka pensja związana jest zazwyczaj z wysoką odpowiedzialnością, ale nie w Kościerzynie. Po co mnożyć stanowiska, prezes, dyrektor, zarząd, może po prostu stworzyć funkcję CAR MPI KOS-EKO z jedynym uprawnieniem - za nic nie odpowiadam. Wtedy CAR możne wydać ukaz, że za zły stan wody odpowiada Wodnik Szuwarek, a za zimno Dziadek Mróz i po kłopocie.
Rolnik
Rolnik 12.11.2017, 08:50
A czy oczyszczalnia kiedykolwiek działała ? Bo jak zaczęła śmierdzieć w całym mieście to chyba wyłączyli to ustrojstwo. Ile nawozu sprzedali z oczyszczalni ? Bo chyba po to był wybudowany droższy i lepszy wariant.
Fucha bez odpowiedzialności.
Fucha bez odpowiedzialności. 10.11.2017, 20:36
Dzień wcześniej wiedzieli że coś nie gra i nic nie zrobili ? Zamiast wzmóc nadzór, skontaktować się z Energią po prostu czekali, na co? Aż się coś rozpierniczy ? "Wolą jak niema prądu". To dlaczego go po prostu nie wyłączyli i zasilali z własnego agregatu ? Każdy budynek ma główny wyłącznik prądu, wystarczy podejść i wajchę na dół pociągnąć. Kasjerka w Biedronce odpowiada finansowo za manko, sklepikarz za paragon, a suto opłacany prezes opowiada za to kocymbały, o tym że za dostarczanie wody odpowiada Energia, a wszyscy udają, że w to wierzą.
obserwator
obserwator 10.11.2017, 14:42
Czy pan Prezes już się pozbył wszystkich pracowników byłego KOSPECU bo większości napewno a przyjmuje fachowców z PKP ot kto obsługuje ludność w tej firmie.
Sam powiedział że...
Sam powiedział że... 12.11.2017, 13:42
Pozbył się wszystkich fachowców i z byle pierdołą jak awaria sterownika musi jechać i prosić aż do Gdańska.

Pozostałe