SOSW przedłuża współpracę ze szkołą w Marburgu

  • 10.11.2017, 12:47
  • admin 24
SOSW przedłuża współpracę ze szkołą w Marburgu
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy przedłużył umowę o współpracy z partnerską szkołą  Mosaikschule  w Marburgu. Przyjaźń między placówkami trwa od 1992 roku i co kilka lat jest jest oficjalnie odświeżana. Tym razem to goście z Niemiec odwiedzili Kościerzynę.

Cztery egzemplarze umowy w języku polskim i niemieckim zostały oficjalnie podpisane w kościerskim starostwie powiatowym. Ostatnia taka uroczystość miała miejsce 5 lat temu. W tym czasie nauczyciele i uczniowie kilka razy odwiedzali przyjaciół z Marburga.

W tym partnerstwie chodzi przede wszystkim o to, by czerpać ze doświadczenia. Szkoły mają podobny profil, w obu uczą się dzieci niepełnosprawne intelektualnie, więc na codzień stają przed podobnymi problemami, a te łatwiej rozwiązywać z pomocą przyjaciół.

Wychowankowie SOSW uczą się języka niemieckiego w szkole, a poprzez kontakty z niemieckimi kolegami pokonują bariery i sprawdzają swoje umiejętności, a także uczą się bycia dobrymi gospodarzami.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pik
pik 15.11.2017, 21:55
Gratulacje. Współpraca z Marburgiem jest bardzo cenna. Od wielu lat współpraca ta przynosi wiele cennych doświadczeń dla uczniów oraz dla pedagogów. Pedagodzy specjalni SOSW w Kościerzynie to grupa wysokiej klasy specjalistów . Niestety mało kto docenia efekty ich pracy. Jeszcze raz gratuluję.

Pozostałe