Być swoim szefem - Pomorski Dzień Przedsiębiorczości

  • 16.11.2017, 09:35 (aktualizacja 16.11.2017, 13:42)
  • admin 24
Być swoim szefem - Pomorski Dzień Przedsiębiorczości
Jak zostać swoim szefem? Na przykład dzięki wsparciu Powiatowego Urzędu Pracy, który 15 listopada zorganizował w Kościerzynie Pomorski Dzień Przedsiębiorczości. To promocja indywidualnej działalności gospodarczej.  

W tę środę piętro Sali Szopińskiego stało się powiatowym centrum przedsiębiorczości. Tu można było się dowiedzieć się, jak krok po kroku uruchomić własną firmę, a następnie przekształcić ją w mikroprzedsiębiorstwo. Początek to dobry plan. Takie mają uczestnicy organizowanego przez Starostwo Powiatowe konkursu „Biznes Plan Juniora”. Już po raz III uczniowie kościerskich szkół ponadgimnazjalnych ścigali się w pomysłach na biznes.

Kiedy jest pomysł potrzebna jest też motywacja. Takie warsztaty, przeznaczone dla pań również miały miejsce podczas kościerskiego Dnia Przedsiębiorczości. Ale sam plan i gotowość do działania nie wystarczą. Skąd wziąć fundusze na start firmy? Jedną z opcji są dotacje, które oferuje Powiatowy Urząd Pracy. O tym, jak po nie sięgnąć można było zapytać dotacjobiorców, którzy skorzystali i otworzyli własne firmy.

Celem jest, by założona przy wsparciu urzędu firma przetrwała próbę czasu, rozwinęła się i w przyszłości sama zaczęła zatrudniać.

Nie zapomniano też o doświadczonych przedsiębiorcach, dla których zorganizowano warsztaty informacyjno-edukacyjne na różne tematy bieżące, jak jednolity plik kontrolny, zmiany w składkach, czy nowe zasady zatrudnienia cudzoziemców, których coraz częściej zatrudniają lokalne firmy.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

daros
daros 04.04.2018, 22:15
Obecnie żeby pobyć własnym szefem dłużej niż z rok, to trzeba wypozycjonować firmę w Google (kilka fajnych wskazówek jest tutaj http://www.proseo.edu.pl ) i można to robić samodzielnie po godzinach i nawet polubić to.
WSPANIAŁY POMYSŁ
WSPANIAŁY POMYSŁ 17.11.2017, 06:39
Teraz czas na kobietę. Dlaczego? Bo u nas tylko kobiety umieją rządzi są zdyscyplinowane i pracowite.

Pozostałe