Szkoła w Kornem świętuje niepodległość Polski

  • 20.11.2017, 11:34
  • admin 24
Szkoła w Kornem świętuje niepodległość Polski
„Pociąg do wolności” - to tytuł spektaklu uczniów Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Kornem. W ten sposób placówka uczciła 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Szkoła w Kornem jest niewielka, ale ma ogromne serca do patriotyzmu. W maju zeszłego roku placówce nadane zostało imię rotmistrza Witolda Pileckiego, co zobowiązuje do wpajania i kształtowania postaw patriotycznych wśród społeczności uczniowskiej. Święto Niepodległości musiało mieć tu więc wyjątkową oprawę.

W zeszłym roku SP w Kornem przyznany został certyfikat „Szkoły młodych patriotów” w konkursie zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. By go zdobyć szkoła musi realizować działania związane z pogłębieniem wiedzy historycznej i utrwalania dumy z dziedzictwa narodowego.

Scenariusz spektaklu opracował Marek Cygert. Dekoracją zajęła się Katarzyna Lipska przy pomocy Joanny Kobierzyńskiej i Justyny Pollak-Stenki. Nad realizacją czuwali Aleksander Bronk i Jarosława Trapkowska. Publiczność stanowili nauczyciele i uczniowie, a także dyrektorzy innych szkół z terenu gminy, wójt, sołtys oraz przyjaciele placówki. Wśród nich Jacek Łukasik, który ponownie zasilił szkolną bibliotekę publikacjami o tematyce historycznej.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Majewski i Piechowski
Majewski i Piechowski 21.11.2017, 06:58
Czas na zmianę...KOBIETA NA burmistrza i wójta.
Ja
Ja 21.11.2017, 09:12
Najtańszy z możliwych marketing polityczny??? Takie słabiutkie chwyty... słabo oceniasz poziom intelektualny naszych mieszkańców! Tak chcesz wygrać wybory? Dziękuje za takiego burmistrza!!!
wielkie brawa
wielkie brawa 20.11.2017, 23:28
dyrektor z jajami

Pozostałe