Przebudowane drogi w gminach Lipusz i Liniewo. W planach kolejne remonty

  • 30.11.2017, 12:49 (aktualizacja 30.11.2017, 12:56)
  • admin 24
Przebudowane drogi w gminach Lipusz i Liniewo. W planach kolejne remonty
Uroczyście otwarte zostały przebudowane odcinki dróg powiatowych w gminach Lipusz i Liniewo. Inwestycja to kolejny przykład współpracy samorządów, przy rządowym dofinansowaniu.

Łącznie ponad 5 kilometrów dróg udało się zmodernizować dzięki dofinansowaniu z programu „schetynówek”. To dwie inwestycje w ramach jednego wniosku. Pierwsza to ponad kilometrowa trasa w gminie Liniewo. W Lipuszu natomiast zmodernizowano ponad 4-kilometrową drogę na odcinkach Lipusz-Bałachy oraz Lipusz-Papiernia.

Obie gminy partycypowały w kosztach realizacji zadania, które wyniosły 2 200 000 zł. Dofinansowanie w ramach dotacji celowej od wojewody pomorskiego wyniosło 1 026 000 zł.

Powiat złożył na ręce wojewody kolejne dwa wnioski o remont dróg. Znalazły się na 4. i 9. miejscu wstępnej listy rankingowej. Jest więc spora szansa na ich realizację. Chodzi o odcinki Kościerzyna-Wdzydze oraz Grabowo-Konarzyny. Ostateczna lista zostanie opublikowana po 30 listopada.

Samorząd stara się również o dotację na remont dróg zniszczonych wskutek walki z efektami sierpniowej nawałnicy. Wojewoda zapoznał się ze stanem naruszonych przez ciężki sprzęt dróg. Rozwiązywanie tego problemu ma zacząć się od przyszłego roku.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe