Siedem medali Pucharu Pomorza dla kościerskich karateków!

  • 01.12.2017, 09:19 (aktualizacja 01.12.2017, 09:35)
  • Bogdan Mielnik
Siedem medali Pucharu Pomorza dla kościerskich karateków!
Siedem medali zdobyli zawodnicy Kościerskiego Klubu Karate-Do „Seiunchin”, podczas prestiżowego i silnie obsadzonego VIII Pucharu Pomorza w Karate Tradycyjnym, jaki odbył się 18. listopada w Szczecinie. W tym cyklicznym, ogólnopolskim turnieju wystartowało ponad 400 zawodników z 20 polskich klubów. 

Młodzi kościerzynianie w pobitym polu pozostawili m.in. wielu rywali z największych polskich klubów z Gdyni, Gdańska, Krakowa, Gniezna, Wrocławia, Zielonej Góry, Włocławka, Poznania, Wejherowa czy Szczecina. W klasyfikacji drużynowej podopieczni trenerów Wojciecha Mrowińskiego i Pawła Liedtke zajęli 7. miejsce, zdobywając 21 punktów, tyle samo co ekipy z Krakowa i Poznania. 

Kościerski klub reprezentowany był przez następujących zawodników: Antonina Czarnowska, Julian Rekowski, Nikola Romińska, Dorian Gierszewski – wszyscy z sekcji w Lipuszu oraz Oliwia Wnuk-Lipińska, Monika Pałubicka, Szymon Koźlarski, Hubert Mrowiński, Jakub Liedtke i Mateusz Jażdżewski.

Rywalizacja toczyła się we wszystkich kategoriach wiekowych,  już od pięcio i sześciolatków począwszy, na weteranach w wieku 40+  skończywszy.

Liderem kościerskiej ekipy tym razem okazał się Dorian Gierszewski który w konkurencji kumite zdobył złoty medal, dokładając jeszcze brąz w konkurencji kata. Nawet ci kościerzynianie, którzy nie zdobyli medalu, zanotowali co najmniej po dwa zwycięstwa w swoich konkurencjach. Jest to tym cenniejsze, że wielu z nich toczyło pojedynki z zawodnikami najlepszych polskich klubów, z członkami kadry narodowej i medalistami najważniejszych zawodów międzynarodowych.

 

Medale dla naszych barw zdobyli: 

Złote: 

Dorian Gierszewski

Monika Pałubicka

Julian Rekowski

Srebrny:

Antonina Czarnowska

Brązowe:

Dorian Gierszewski

Oliwia Wnuk-Lipińska 

Hubert Mrowiński

 

Wszyscy medaliści są wychowankami senseia Wojciecha Mrowińskiego. Udanym występem w Szczecinie, kolejny raz wyraźnie zaznaczyli swoją obecność na sportowej mapie polskiego karate tradycyjnego, godnie reprezentując klub, miasto oraz region. Turniejowi towarzyszyły mini-konferencje i wykłady dotyczące kultury Japonii i dalekiego wschodu oraz praktyczne warsztaty origami a także  kaligrafii japońskiej. Patronat nad zawodami objął Polski Związek Karate Tradycyjnego. 

 

Bogdan Mielnik

Zdjęcia (29)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jurek
Jurek 02.12.2017, 09:27
Gratulacje . Powodzenia w dalszej ciężkiej pracy.
KIBIC
KIBIC 01.12.2017, 19:05
TO JEST DOPIERO POGROM !!!

Pozostałe