Kościerzyna. Wystartowała halówka

  • 01.12.2017, 12:48
  • Krzysztof Wencki
Kościerzyna. Wystartowała halówka
Ruszyła halówka. Mecze rozgrywane są w kościerskiej „Sokolni” oraz hali w Wielkim Klinczu. 

Organizatorami Powiatowej Halowej Ligi Piłki Nożnej są: Zakład Sportu, Kultury i Turystyki Gminy Kościerzyna, Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji, gmina, miasto oraz powiat kościerski. To już VIII edycja rozgrywek.

Marcin Helta - Zakład Sportu, Kultury i Turystyki Gminy Kościerzyna: W tym roku mieliśmy mnie chętnych drużyn. III liga składa się tylko z 10 zespołów, w zeszłych latach było to 14-15 zespołów. W tym roku mamy 10.” Druga i pierwsza liga trdaycyjnie po 8 zespołów, tam się nic nie zmieniło.

Mecz trwa 2x20 minut z 3 minutową przerwą. Ligi rozgrywane są systemem jeden mecz każdy z każdym. Zgodnie z osiągniętymi wynikami drużyny dzielone są na grupy mistrzowskie i spadkowe. Spadają zespoły z miejsc 7 i 8, a awansują miejsca 1 i 2.

Pierwsze kolejki każdej z trzech lig już wystartowały. Mecze pierwszej ligi odbywają się co niedzielę w Sokolni od 16.00 do 20.00. II liga walczy w soboty od 15.30-19.30 na salach w Kościerzynie i WIelkim Klinczu, a III-ligowcy grają w niedziele od 10.00 do 15.00 w Wielkim Klinczu. 

Rozgrywki potrwają do końca lutego i zakończą się mistrzowską galą.

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe