"KOS-EKO TO ZAWSZE ROZWIĄZANIE NAJTAŃSZE"

  • 02.10.2015, 18:44 (aktualizacja 21.10.2015, 14:13)
  • Krzysztof Wencki
"KOS-EKO TO ZAWSZE ROZWIĄZANIE NAJTAŃSZE"
Gościem "Przesłuchania" jest w tym tygodniu Robert Fennig - dyrektor KOS-EKO

W styczniu spółka walczyła z ponad 50% zadłużeniem. Jak obecnie wyglądają finanse KOS-EKO? W marcu Rada Miasta zdecydowała o zwolnieniu spółki z podatku od nieruchomości. W tym roku to 512 tysięcy złotych, w 2016 – 700 tysięcy. Tylko dzięki temu uniknęliśmy 20% podwyżek?

Od 1 lipca mieszkańcy Kościerzyny płacą jednak więcej za wodę i ścieki. Przez najbliższe 5 lat nie możemy liczyć na obniżenie cen? Jak jeszcze spółka chce oszczędzać, albo zdobywać pieniądze?

Ostatnio dotarły do nas informacje, że PGNiG jest zainteresowane przejęciem kościerskiej kotłowni. Spółka chciałaby stworzyć tu elektrociepłownię – jednocześnie wytwarzać energię cieplną i elektryczną. Burmistrz Michał Majewski podchodzi do tej propozycji z rezerwą, nasz gość również. Dlaczego?

Tu powraca temat KAWKI. Miasto miało przecież zbudować w Kościerzynie dwa kogeneratory – ten pomysł został jednak odrzucony przez radnych. Może był to błąd i warto byłoby wrócić do tej koncepcji?

Od nowego roku wszystkie polskie ciepłownie muszą zmniejszyć poziom wyzwalanych do atmosfery pyłów czterokrotnie. KOS-EKO zmodernizowało właśnie system odpylania. W jaki sposób i ile kosztowała na inwestycja?

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe