Kościerzyna. Olimpiada wiedzy o rolnictwie

  • 07.12.2017, 14:18
  • admin 24
Kościerzyna. Olimpiada wiedzy o rolnictwie
16 osób wzięło udział w powiatowym etapie Olimpiady z Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy  w Rolnictwie oraz Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Konkurs odbył się w kościerskim Inkubatorze Przedsiębiorczości.

Olimpiadę jak co roku zdominowali panowie, wystartowała w niej tylko jedna pani z gminy Stara Kiszewa. Wszyscy uczestnicy musieli zmierzyć się z trudnymi zestawami pytań z wielu dziedzin. Ich wiedzę sprawdzało jury, któremu przewodniczył Marian Gwizdała.

Eliminacje Olimpiady z BHP w Rolnictwie polegały na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań. Zwycięzcą eliminacji w Kościerzynie został Jarosław Chrapkowski. Drugie miejsce zajął Stanisław Burandt, trzecie Rafał Januszewski. Cała trója finalistów to mieszkańcy gminy Lipusz. Trójka laureatów weźmie udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w Słupsku.

Odbyły się również eliminacje pisemne Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Uczestnicy pisali test składający się z 50 pytań. Cztery osoby z największą ilością prawidłowych odpowiedzi zakwalifikowały się do finału ustnego. Byli to: Stanisław Burandt z gminy Lipusz, Jarosław Chrapkowski z gminy Lipusz, Roman Kiżewski z gminy Karsin oraz Grzegorz Łangowski z gminy Stara Kiszewa.

Po zaciętych bojach finałowych wyłoniono zwycięzcę. Został nim Grzegorz Łangowski. Drugie miejsce zajął Jarosław Chrapkowski, trzecie Stanisław Burandt, czwarte Roman Kiżewski. Wszystkim finalistom złożono serdeczne gratulacje, życząc im dalszych sukcesów zawodowych oraz zwycięstwa  podczas eliminacji wojewódzkich, które odbędą się w Lubaniu. W eliminacjach wojewódzki biorą udział wszyscy finaliści.

 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe